Част 7 на ГДД чл.92 от ЗКПО

10.03.2021, 17:22 515 5
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

10.03.2021, 17:22
Публикации: 8 / 0
ЕООД разпределя дивидент в размер на 9000 лв в полза на собственика на фирмата. Внесен е дънък 5% върху сумата. Дивидентът е изплатен с РКО. Подадена декл. чл.55 и годишна справка чл.73, ал.1.
Въпрос: Следва ли сумата от 9000 лв да бъде посочена в част 7 - деклариране на скрито разпределение на печалбата в декл.по чл.92 от ЗКПО?
Предварително благодаря за отговорите.
#1 | 10.03.2021, 17:26
Публикации: 6310 / 577
То няма скрито разпределение.
#2 | 10.03.2021, 18:06
Публикации: 7570 / 1139
То няма скрито разпределение.
Разбира се, ако този дивидент е от обложената с корпоративен данък печалба от минали години, а не от текущата печалба за 2020 :)
че при така зададен въпрос имам някои подозрения....  :hmmm:
#3 | 10.03.2021, 19:14
Публикации: 8 / 0
 :blink:
#4 | 10.03.2021, 19:15
Публикации: 8 / 0
Да. Дивидентът е от печалбата от минали години, не от 2020г.
#5 | 10.03.2021, 19:57
Публикации: 4 / 1
Щом дивидента е от години преди 2020 и за тях е платен Дк печалба, няма скрито разпред., т.е. няма да се попълва част 7 на ГДД. ФЛ-собственика на въпросното ЕООД няма да подава декл. чл. 50 от ЗДДФЛ.
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
за 9.89 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
<b style=
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група