Електронен магазин

16.02.2022, 15:11 1991 8

16.02.2022, 15:11
Публикации: 932 / 28
фирмата се занимава с търговия на дребно има  два магазина  за хранителни стоки  ,сега започва дейност и с продажба на дрехи със елет.ктронен магазин . Има фактури ,договори за изработката му за домейни и ... сключи договор  с куриерска фирма за ППП и за тази дейност няма да има регистриран КА . От прочетеното до сега от мен смятам,че фирмата няма задължение да уведомява  НАП за тази дейност и да прави някакви месечни отчети за НАП.
Понеже фирмата е регистрирана по ДДС  всички продажби ще бъдат съпътствани със стокови разписки и поръчка а в дневника за продажби мисля да ги отразя на един ред като продажби към население ...
Надявам се да ме поправите ,ако греша макар,че то май ще е вече малко късно но .. :smile1:
#1 | 24.02.2022, 08:03
Публикации: 59 / 6
"От прочетеното до сега от мен смятам,че фирмата няма задължение да уведомява  НАП за тази дейност и да прави някакви месечни отчети за НАП."-не мисля, че е вярно.
Трябва да регистрирате ел.магазин в НАП. Приложение 32, мисля, но проверете.
#2 | 24.02.2022, 14:41
Публикации: 932 / 28
Съгласно чл. 52м, ал. 1 от Наредба Н-18 лице по чл. 3, което извършва продажба на стоки или услуги чрез електронен магазин, независимо дали използва собствен домейн, нает домейн или домейн на друго лице, предоставящо платформа за извършване на продажби в интернет, преди започване на дейност по продажби на стоки/услуги чрез електронен магазин подава информация по електронен път с квалифициран електронен подпис по реда на Данъчно-осигурителния процесуален кодекс чрез електронна услуга в Портала за е-услуги на НАП, достъпен на интернет страницата на НАП, съгласно приложение № 33.

Видно от текста на разпоредбата задължението за регистрация на основание чл. 52м от Наредба Н-18 не възниква за всички лица, които извършват продажби чрез електронен магазин, а само за тези от тях, които са едновременно и лица по чл. 3 от наредбата, т.е. лицата, които приемат такива форми на плащане за извършваните от тях доставки, за които възниква задължение за издаване на фискален бон.
От това изхождам аз,че не трябва регистрации но не съм напълно сигурен и затова задавам въпроса
#3 | 24.02.2022, 15:43
Публикации: 72 / 9
Понеже имате и физически магазини с продажби на дребно, където 100% имате и разплащания в брой , според мен се явявате лице по чл.3 / фирмата се явява лице по чл.3/. Това, че онлайн магазина е само с ППП не ви освобожда от задължението за подаване на приложение 33 т.е да го регистрирате в НАП 
#4 | 24.02.2022, 16:15
Публикации: 668 / 83
Ако не криете нищо, какви са притесненията от декларирането на този магазин?
#5 | 24.02.2022, 16:17
Публикации: 932 / 28
притесненията е че не е регистриран в този седем дневен  срок ...какво да крием
#6 | 24.02.2022, 16:32
Публикации: 72 / 9
Срокът за регистрация е преди датата на започване на дейност на магазина.Кога е започнал дейност, ами когато вие декларирате че е започнал. До сега не може ли да е пазарувано само през физическите магазини ... :smile1:
#7 | 24.02.2022, 16:35
Публикации: 932 / 28
 :smile1: всичко може само дето  куриера превежда ППП по сметката на фирмата  повече от два месеца
#8 | 29.03.2024, 05:27
Публикации: 159 / 22
Каква е глобата , ако всички изисквания на Наредба 18 са спазени,  но не е  подадена  информация приложение 33?
 Въпросът е за физически магазин, който е  на патент, но има  продажби през olx , bazar и получени суми през ЕКОНТ, но е издавал касови бонове и всички приходи да декларирани с ГДД.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група