Какви познания са нужни за стажант счетоводител.

24.03.2022, 09:54 900 2

24.03.2022, 09:54
Публикации: 3 / 0
Здравейте !
Нямам стаж като счетоводител. Сега си търся работа като оперативен счетоводител без стаж.
Какви са необходимите умения за такава позиция ?
Например осчетоводяване на фактури за покупка и продажба, закон за счетоводството, как се приключва ДДС за месеца и т.н.
На какво да наблегна да уча преди да започна и преди да ме вземат някъде.
#1 | 24.03.2022, 10:31
Публикации: 668 / 83
У дано не създам полемики. Мисля, че за стажант ти трябва компютърна грамотност. Ексел се използва доста. Понеже се работи със софтуери и в тях и те като цяла са настроени, само ще въвеждаш информация, а по-късно, вече можеш да обърнеш и внимание на закони, стандарти и т.н.
Не мога да кажа, обаче без икономическо образование ще имаш ли успех, обикновено е задължително условие в обявите за работа.
#2 | 24.03.2022, 10:46
Публикации: 3 / 0
У дано не създам полемики. Мисля, че за стажант ти трябва компютърна грамотност. Ексел се използва доста. Понеже се работи със софтуери и в тях и те като цяла са настроени, само ще въвеждаш информация, а по-късно, вече можеш да обърнеш и внимание на закони, стандарти и т.н.
Не мога да кажа, обаче без икономическо образование ще имаш ли успех, обикновено е задължително условие в обявите за работа.
Аз имам образование, но нямам стаж. Не мога да кажа и че знам много неща в практиката.
На теория знам осчетоводяване на фактури, плащания, разходи - заплати, материали и т.н
Донякъде и отнасяне по предназначение за основна, спомагателна и т.н
Знам малко от закона за счетоводството, малко за преоценки на МЗ НСС2 и общо взето не много.
ЗДДС, ЗКПО не знам нищо. Също от законите за социално и здравно осиг не знам, ЗДДФЛ, не съм попълвал и никакви декларации. Нито за физически лица, нито разни справки или декларации по ДДС.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група