Корекции след приключване

16.05.2022, 13:46 1412 5

16.05.2022, 13:46
Публикации: 829 / 69
Здравейте,

Счетоводно 2021 г. е приключена, съставени са финансовите отчети на предприятието и публикувани в ТР, но ГДД не е подадена. В същото време се открива грешка за 2021 г., която влияе на данъчно временните разлики, а те на финансовия резултат. В този ред на мисли, как следва да се подаде ГДД за 2021 г.:
-като се направят корекциите сега, във връзка с открития пропуск и да се отрази с тях
-или да не се взима предвид и да се подаде без откритата греша, така както е било към 31.12.21 г.?

Друг въпрос, който ми възниква, е дали ще трябва да се приемат отчетите наново, защото има изменение с 15 лв. разлика? Ясно е, че няма да се публикуват отново в ТР, но протоколите и взетите решения трябва да се приемат отново. Това е моето мнение.
#1 | 17.05.2022, 13:46
Публикации: 829 / 69
Реших да побутна тема, ако някоя добра душа реши да сподели мнение - различно от моето или пък да го потвърди.
#2 | 17.05.2022, 13:52
Публикации: 11932 / 2174
Ако съм в такава ситуация като описаната си коригирам приключването като отстранявам откритата грешка и си подавам правилната декларация. Дори и да е подадена, ако съм в срока подавам нова. Ако си открия грешка и съм извън срока за подаване 30.06 се възползвам от правото си еднократно да подам корекция до 30,09,2022 и го правя.
#3 | 17.05.2022, 14:08
Публикации: 829 / 69
Ако съм в такава ситуация като описаната си коригирам приключването като отстранявам откритата грешка и си подавам правилната декларация. Дори и да е подадена, ако съм в срока подавам нова. Ако си открия грешка и съм извън срока за подаване 30.06 се възползвам от правото си еднократно да подам корекция до 30,09,2022 и го правя.
Възпираме това, че бързах да публикувам отчетите в ТР, иначе бих процедирал по описания от теб начин. В протоколите е записано какъв е положителния финансов резултат и как се разпределя, а след корекцията то той също би бил друг. Ако съм на прав път би следвало да се отрази и корекция и там, за да отговоря на действителността.
#4 | 17.05.2022, 14:24
Публикации: 11932 / 2174
В протоколите е записано какъв е положителния финансов резултат и как се разпределя, а след корекцията то той също би бил друг. Ако съм на прав път би следвало да се отрази и корекция и там, за да отговоря на действителността.

Ако имаш промени в ГФО в хиляди лева ще трябва и публикуваните отчети да се променят. Иначе за самите протоколи - нали тях не ги публикуваме, а подаваме Декларация по чл.62а ? Иначе ще се коригират и Протоколите, но те си остават във фирмата.

#5 | 17.05.2022, 14:52
Публикации: 829 / 69
Ако имаш промени в ГФО в хиляди лева ще трябва и публикуваните отчети да се променят. Иначе за самите протоколи - нали тях не ги публикуваме, а подаваме Декларация по чл.62а ? Иначе ще се коригират и Протоколите, но те си остават във фирмата.
Не ги публикуваме протоколите в ТР, разбира се. Ще направя необходимите промени. Благодаря ти.  :smile1:
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група