Право на борса

16.06.2022, 19:15 18395 8

16.06.2022, 19:15
Публикации: 2 / 0
Здравейте имам трудов стаж 16год без прркъсване предната ми работа напуснах и започнах нова от около четири месеца но не е моето място не се чувствам добре че въпросът ми е ако напусна ще имам ли право на 60% право на борса на сегашната ми работа съм на срочен договор благодаря предваеителнл :smile1: :smile1:
#1 | 16.06.2022, 21:49
Публикации: 2 / 0
Здравейте имам трудов стаж 16год без прркъсване предната ми работа напуснах и започнах нова от около четири месеца но не е моето място не се чувствам добре че въпросът ми е ако напусна ще имам ли право на 60% право на борса на сегашната ми работа съм на срочен договор благодаря предварително :smile1: :smile1:
#2 | 17.06.2022, 00:13
Публикации: 9299 / 1558
Ако през последните 18 месеца имате сумарно 12 месеца с осигуровки за безработица (трудов договор), не сте пенсионер и не подлежите на осигуряване на друго основание, ще имате право на обезщетение.
Каква ще е сумата, зависи от начина на прекратяване на договора - ако напуснете по свое желание или по взаимно съгласие, борсата ще е минимална. Ако срочния ТД се прекрати при изтичане на срока, завършване на работата или връщане на титуляра, обезщетението ще е 60 процента от средния осигурителен доход през последните 24 месеца.

Срочен е договор, сключен на основание чл.68 от КТ. Договор на основание чл.67 във връзка с чл.70 (срок на изпитване) не е срочен.
Прекратяване на договора в срока на изпитване по инициатива на работодателя също предполага "пълна" борса.
#3 | 07.02.2023, 13:33
Публикации: 1 / 0
Здравейте, работих в една фирма 3 години, прекратихме договора по взаимно съгласие, 3 дни след това започнах работа в друга фирма със сключен договор за 6 месеца на изпитателен срок, но на  десетия (10) ден приключихме по член 71, понеже не беше моята фирма.
Веднага след това започнах работа в друга фирма (Петък прекратихме с предната, Понеделник бях назначен) по редовен трудов договор без изпитание. До момента все още съм на работа но фирмата ще съкратява работни места много скоро.
Казват че ще ме освободят по член 328, та въпроса ми е има ли проблем това прекъсване от 3 дни между прехвърлянията от фирма във фирма и като отида в бюрото ще мога ли да се регистрирам за получаване на обезщетение 60 на 100. Иначе трудовия ми стаж е над 15 години.
#4 | 07.02.2023, 14:41
Публикации: 243 / 39
Това прекъсване от 3 дни няма да е проблем. Основанието за прекратяване е от значение за определяне на размера на обезщетението.
Този коментар важи и за вашия случай:
Ако през последните 18 месеца имате сумарно 12 месеца с осигуровки за безработица (трудов договор), не сте пенсионер и не подлежите на осигуряване на друго основание, ще имате право на обезщетение.
Каква ще е сумата, зависи от начина на прекратяване на договора - ако напуснете по свое желание или по взаимно съгласие, борсата ще е минимална.
#5 | 06.02.2024, 22:25
Публикации: 2 / 0
Здравейте, преди един месец ми прекрратиха договора по чл.331, като се оказа, че закона е променен и вече не се дава право на пълна борса. Записах, че в бюрото по труда. Имах 15г стаж във фирмата и много съжалявам, че си изпуснах пълната борса. Въпросът ми е има ли начин да отида на пълна борса с ново назначаване и прекратяване на договора.
#6 | 06.02.2024, 23:17
Публикации: 260 / 66
Има начин. Но след три години
#7 | 07.02.2024, 10:45
Публикации: 2 / 0
Има начин. Но след три години

Да, така четох, но не бях сигурна.  Работодателя буквално от денс за утре ме изгони след 15г работа, бях в шок и не успях да се запозная със законите. Не мога да се събера в кожата си, че си изпуснах шанса на пълна борса. Сега заплатите,които се предлагат се равняват на това,което щях да вземам от борсата.
#8 | 07.02.2024, 19:40
Публикации: 154 / 22
 Работодателя буквално от денс за утре ме изгони след 15г работа, бях в шок и не успях да се запозная със законите.

      чл.331 от КТ
      Работодателят само предлага по собствена иниацитива, а работникът приема. Ако вие писменно не сте потвърдили договорените брутни заплати (не по-малко от 4 , а може и 30 въпрос на преговори) работодателят не може да уволни по този член.
     Ако работника не се произнесе писмено по предложението в 7 дневен срок, се смята за отхвърлено.
   Така че монетата има две страни.

   
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група