Неприета декл. 1

20.07.2022, 20:43 1111 4

20.07.2022, 20:43
Публикации: 14 / 0
Здравейте, днес установих, че при дружество в което имам самоосигуряване, гд и ТД /без зов, тъй като е допълнителен и лицето е осигурено на друго място на максимален осигурителен доход/ през 04-05 съм забъркала следната каша: подадена декл. 1 и 6, като в декл 1 са приети 2 записа и отхвърлен 1, декл. 6 е приета.  Реших, че е отхвърлен записа за Гд и съм дублирала 2та месеца. В този случай проверих и  излиза, че не са подадени данни в декл. 1 за лицето на тд, но данъка е приет. Как да оправя кашата?
#1 | 21.07.2022, 01:01
Публикации: 266 / 67
Подавате Д1 за лицето по ТД без Д6 щом няма осигуровки и Д6 за данъка е приета (системата контролира връзката на Д1 и Д6 само по отношение на осигуровките, но не и на данъка).
Заличавате Д1 за ГД. Това ще доведе до корекция на Д6 - става само на място в НАП. Проверявате дали е заличена само едната Д1 за ГД или и двете. Според резултата - подавате нови, редовни Д1 и Д6 или не подавате нищо. При подаване на нова Д6 след срока за подаване най-вероятно ще Ви начислят лихви, дори ако сумата вече е платена.
Интересно ми е как сте подали втори път Д1 за ГД без да подавате нова Д6. Или сте подали?

#2 | 21.07.2022, 06:53
Публикации: 14 / 0
При Гд, отново нямам начислени осигуровки, тъй като лицето е на максимален осиг. доход в друго дружество. За това си мислех, че не би следвало да имам проблем със заличаване и съответно ново подаване на декл. 1 за това лице.
#3 | 21.07.2022, 06:58
Публикации: 14 / 0
Нямам подадена декл. 6 за лицето на ГД тъй като е на максимален осиг. доход в друго дружество.
Мислех си дали няма да ми приеме декл. 1 с код корекция и да остане само този запус /както при дублиране на декл1 за СОЛ/?
#4 | 21.07.2022, 09:02
Публикации: 2116 / 147
Нямам подадена декл. 6 за лицето на ГД тъй като е на максимален осиг. доход в друго дружество.
Мислех си дали няма да ми приеме декл. 1 с код корекция и да остане само този запус /както при дублиране на декл1 за СОЛ/?

Щом лицето е осигурено на макс какъв ГД подавате, след като не се подава?
Подава се само ТД и СОЛ- когато е на високия процент. Ако СОЛ е на ниския- не с подава и за него.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група