Неподадено приложение 10 майчинство

25.07.2022, 17:26 995 3

25.07.2022, 17:26
Публикации: 14 / 0
Здравейте,

В края на 05.2022г. изтече майчинството на лице, което е назначено в 2 различни дружества ( и двете се обслужват от нас) и съответно има и основен и допълнителен ТД. Вместо да подам приложение 10 към НОИ по основния ТД съм го подала от фирмата, в която лицето е на допълнителен ТД. По този начин не съм подала нищо от мястото с основен ТД. Как да процедирам сега? Ако залича приложението и го подам коректно със задна дата 30.05.2022 от мястото на основен ТД дали ще има проблем или глоба. Нямам представа дали сумите са изплатени към майката, може и изобщо да не е забелязала. 
 ** И в двете дружества декл. обр. 1 е подавана коректно и отсъствието е отразено.
Ако на някой му се е случвало, нека да помогне :)
#1 | 25.07.2022, 17:39
Публикации: 14 / 0
Пропуснах да кажа, че изтече отпуска по майчинство от 135 до 410 ден.
#2 | 26.07.2022, 12:46
Публикации: 2116 / 147
Здравейте,

В края на 05.2022г. изтече майчинството на лице, което е назначено в 2 различни дружества ( и двете се обслужват от нас) и съответно има и основен и допълнителен ТД. Вместо да подам приложение 10 към НОИ по основния ТД съм го подала от фирмата, в която лицето е на допълнителен ТД. По този начин не съм подала нищо от мястото с основен ТД. Как да процедирам сега? Ако залича приложението и го подам коректно със задна дата 30.05.2022 от мястото на основен ТД дали ще има проблем или глоба. Нямам представа дали сумите са изплатени към майката, може и изобщо да не е забелязала. 
 ** И в двете дружества декл. обр. 1 е подавана коректно и отсъствието е отразено.
Ако на някой му се е случвало, нека да помогне :)

За да нямате проблеми с НОИ.

Заличавате от дружеството, където е договорът -втори.
Подаване от основния работодател, но заявление от майката с дата някаква от м.07, за да ви е срокът до 10.08.
#3 | 26.07.2022, 13:00
Публикации: 2116 / 147
Работничката може да подаде това заявление-декларация в срок до 3г. от датата на отпуска.
То може и след това, ама няма да получи пари.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група