Може ли да се прави общо събрание на ООД при спряна дейност?

01.01.2023, 21:50 731 2

01.01.2023, 21:50
Публикации: 17 / 1
Здравейте,
Понеже не мога да намеря точното определение на това що е дейност на фирмата, като липса на продажби и покупки на фирмата е ясно, че е дейност, но има ли нещо извън тях което да определя, че една фирма е възобновила дейност?
Например свикване на ОС на ООД например само за приемане на финансовия отчет и тоя за годишната дейност счита ли се за дейност на фирмата?
Става въпрос за спиране и пускане на дейност на фирмата частично през годината.
Мерси предварително за отговорите!
#1 | 01.01.2023, 22:18
Публикации: 9364 / 1574
Да Ви питам нещо: ако в едно ООД има 10 съдружника, един от тях е управител по учредителен акт (със или без ДУ), двама полагат труд в дружеството , останалите седмина не участват в дейността (само са дали по 1 лв капитал и от време на време получават дивиденти). Та: когато се провежда заседание на ОС на ООДто и тези седмината присъстват (без тях няма кворум), трябва ли да се осигуряват за съответния ден/дни?

Консултациите при адвокат вече май минаха 100 лв. При счетоводител може да минете и по-евнино (поне няма фиксирани цени)

Щастлива нова година и успех!
#2 | 01.01.2023, 23:40
Публикации: 17 / 1
Да Ви питам нещо: ако в едно ООД има 10 съдружника, един от тях е управител по учредителен акт (със или без ДУ), двама полагат труд в дружеството , останалите седмина не участват в дейността (само са дали по 1 лв капитал и от време на време получават дивиденти). Та: когато се провежда заседание на ОС на ООДто и тези седмината присъстват (без тях няма кворум), трябва ли да се осигуряват за съответния ден/дни?

Консултациите при адвокат вече май минаха 100 лв. При счетоводител може да минете и по-евнино (поне няма фиксирани цени)

Щастлива нова година и успех!
Ами човек, не знам дали трябва да се осигуряват, ако знаех нямаше да питам тук, нали така? А по отношение на цените за консултации, предполагам също така, че не съм искал ти да ми отговаряш ако според тем съм задължен за отговора ти извън предварителната ми благодарност за евентуален отговор!
Щастлива и успешна Нова година!
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група