Възстановяване на надвнесени осигуровки

18.10.2023, 10:04 1077 5

18.10.2023, 10:04
Публикации: 326 / 5
Здравейте,
подадох на 29,09 искане за възстановяване на надвнесени осигуровки на физическо лице по ел.път. Към момента няма никакъв отговор от НАП. В офиса на НАП въобще не откриват да има такова искане нито по ЕГН, нито по входящ номер. Препратиха ме към Аксаков, там казаха, че няма как да помогнат, препратиха ме на националният номер, оттам отново ме препратиха към офиса на НАП по адресна регистрация на лицето. Обаче като звъннах отново освен, че ме информираха, че те не могат да го намерят ми казаха, че към момента нищо не възстановяват. В тази връзка имам два въпроса, ако някой се е сблъсквал с това:
- къде да търся това искане?!? Някак нереално ми звучи никой да не знае къде би следвало да е разпределено
- някой последните три седмици възстановил ли е нещо - ДДС, осигуровки...? Все си мисля, че щях някъде да прочета, че са спрели да възстановяват.
#1 | 18.10.2023, 10:56
Публикации: 11974 / 2191
Здравейте,
да споделя от личен опит : и аз преди време подадох такова и зачаках...нямаше следа от подаденото. Никой не разбра къде е отишло, при кого и така подадох на хартиен носител и работата се задвижи. Даже ми казаха, че това бил надеждния начин, защото електронно подаденото нямало кой да го проследи и разпредели за проверка. Та така...
#2 | 18.10.2023, 11:17
Публикации: 326 / 5
Благодаря,
ще трябва да го подам на хартия значи.
#3 | 18.10.2023, 12:18
Публикации: 83 / 12
Аз също се чудя защо НАП не възстановяват ДДС. И АПВ нямам връчено. Нещата трябваше да се случат в срок до 11.10 по принцип. И нищо все още. Иначе докато данъчния извършваше проверка се чухме и знам със сигурност, че всичко е изрядно.
#4 | 19.10.2023, 10:36
Публикации: 220 / 11
Наистина ли се бавят с възстановяването ? Този месец и аз излизам на възсановяване на ДДС в не малък размер и ще си го искам.Имам възможност да го приключа та се зачудих какво да правя - да го искам или да прекратя процедурата.
#5 | 21.10.2023, 08:33
Публикации: 4 / 0
Този месец имах две фирми за възстановяване на ДДС. За едната фирма минах проверка и ми казаха, че заради новите сметки ще се забави АПВ-то и възстановяването. А за другата фирма направо ми изпратиха АПВ.
Явно този месец ще има някакви забавяния. По важно е да се случват нещата. :smile1:
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група