ГДД по чл.50 и Статистика

10.01.2024, 22:04 567 3

10.01.2024, 22:04
Публикации: 48 / 1
Нали от днес започва подаването на ГДД по чл.50?
Искам да подам ГДД по чл.50за ЕТ. Подадох годишен отчет за дейността в статистиката. Имам входящ номер.Започнах с попълването на ГДД, но в част JJJ, където слагам отметка, че е подаден годишен отчет в статистиката ми излиза съобщение, че за това физическо лице няма подаден отчет и ми дава грешка. Не мога да потвърдя частта и съответно да продължа нататък. Предполагам, че това е така, защото в Статистиката подавам по Булстат, а ГДД е по ЕГН, защото ЕТ-то е физическо лице. Но предишните години как е ставало? Има ли някой, който да е подал и да се е получило?
#1 | 10.01.2024, 22:23
Публикации: 48 / 1
Извинявам се, че зададох въпроса. Сега видях, че то само физическите лица могат да подават ГДД от 10.01.24. Едноличните търговци са като фирмите от 01.03.24.
#2 | 11.01.2024, 10:11
Публикации: 313 / 0
Вмъквам се в темата за да попитам следното. Необходимо ли е всяко физическо лице което е извърширо през годината покупка или продажба да кажем на имот , движимо и недвижимо имущество да подава декларация по чл.50. Например аз закупих имот/къща/през 2020 год. за целта ползвах кредит и доплатих със собствени средства. Трябвало ли е да го декларирам?Сделката е под 50000 лв. 
#3 | 11.01.2024, 10:50
Публикации: 588 / 119
Вмъквам се в темата за да попитам следното. Необходимо ли е всяко физическо лице което е извърширо през годината покупка или продажба да кажем на имот , движимо и недвижимо имущество да подава декларация по чл.50. Например аз закупих имот/къща/през 2020 год. за целта ползвах кредит и доплатих със собствени средства. Трябвало ли е да го декларирам?Сделката е под 50000 лв.

Декларира се доходът от продажбата, и то ако е облагаем. Ако попада някъде в чл.13, не е задължително да се декларира.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група