Актуално състояние по електронен път

25.07.2012, 19:15 17362 7

25.07.2012, 19:15
Публикации: 2027 / 254
 :hi: Здравейте, искам да Ви попитам за вадене на актуално състояние по електронен път каква е процедурата, аз си преведох 4лв.такса чрез on-line банкиране на УниКредит, но сега влизам в сайта на АВ и виждам ,че ме праща да си платя с карта чрез системата еBG.bg  :(  Само това ли е начина, не мога ли да сканирам платежното нареждане на вече платените от мен 4лв. и да го прикача по някакъв начин.

За първи път ползвам тази услуга и не съм много навътре в нещата  :blush:
#1 | 25.07.2012, 20:03
Публикации: 6403 / 1129
Здравей alfa, не съм ползвала тази възможност, но тук има нещо като указание как става. Явно трябва плащането да се регистрира в този сайт www.ebg.bg? :(
Скрит текст :
#2 | 25.07.2012, 20:19
Публикации: 2027 / 254
Явно ще трябва да се разходя до Търговския регистър да си вадя състояние  и да пусна декларация за възстановяване на вече преведените от мен пари. Един път човек да иска да си улесни живота и БГ системата  се намесва  :no:

irenabrili Мерси на включването  :give_rose:
#3 | 25.07.2012, 20:36
Публикации: 6403 / 1129
 Да, изнервящо е да се ползват услуги, които ни "облекчават". :smile1:
Честно казано, вече почти не е необходимо това актуално състояние, но ме заинтригува въпросът ти как би могло да се извади и стигнах до един нагледен урок за плащането. Толкова "улеснява" потребителя, че той загубва интерес към тази процедура:

http://www.ebg.bg/page/home/userGuide/commercialRegistry.faces
#4 | 25.07.2012, 21:02
Публикации: 2027 / 254
Актуалното състояние го вадя заради правилата за пране на пари към ДАНС  :blink: поредната умопомрачителна идея. Разгледах препратката ти за плащането и честно казано найстина загубих интерес към тази процедура  :smile1:
#5 | 08.08.2012, 01:34
Публикации: 5 / 0
Имаме дебитна карта издадена на името на фирмата. Колегата извършва операцията по искането на акт. състояние и плащането за около 3 минути, а аз го получавам на служебния имейл за около 5 мин. след това. Ако ви интересува ще го разпитам утре и ще пиша.
#6 | 10.08.2023, 09:39
Публикации: 127 / 5
Здравейте,
Опитах от Търговски регистър да получа Удостоверение за актуално състояние.
Успях , но не видях опция да е на английски език.
Има ли въобще такава?
#7 | 10.08.2023, 12:02
Публикации: 127 / 5
За всички, които се интересуват - получих отговор на запитването си: 
 " Във връзка с изпратено от Вас запитване, Ви информираме, че към настоящият момент справката за актуално състояние на дружествата се издава само  на български език. Ако желаете да ползвате справка в друга страна, може да предоставите документа за легализиран превод с апостил към лицензирана преводаческа компания. "

 
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група