Продажба на хляб

10.08.2023, 08:06 659 3

10.08.2023, 08:06
Публикации: 233 / 1
Здравейте   обект за хранителни стоки   продава и хляб,
Как става отразяването в дневнициге за покупка и продажба,Следва ли да има настройка на касовия апарат , тоест отделно изкарване на месечните отчети,
един  от продажби на хляб
един от брашно,Трети със всичко останало с начисленото ДДС,
За предния месец има фактури за покупки с 0 ддс които са включени в дневниците за покупка а  продажбата е в общия отчет/заняколко бр, става на въпрос/
#1 | 10.08.2023, 08:29
Публикации: 184 / 22
Продажбата на хляб в касовия апарат трябва да излиза в група А с 0% ДДС, чак отделен отчет незнам как ще стане . Продажбата на хляб с 0%ДДС в дневник продажби трябва да е в колони Общ размер на ДО за облагане с ДДС- при мен колона 9 и колона ДО на доставките със ставка 0% по глава трета от ЗДДС- при мен колона 19. В СД по ДДС сумата влиза в клетка 01 и  14 . Също в дневник продажби да не забравите че се отразява в колона 8а с код 07.
Покупката на хляб с 0% ДДС в колона 8А - код 07 и колона при мен 9- ДО на получени доставки без данък. Така покупките влизат в СД по ДДС в клетка 30 - при покупките без ДДС.
За брашно е аналогични като кода в 8а е 08 .
#2 | 10.08.2023, 09:14
Публикации: 233 / 1
Само свободни продажби са са без фактури, тоест при КА месечния трябва да има несъответствие нали така?
#3 | 10.08.2023, 09:50
Публикации: 184 / 22
Тези свободни трябва да ги виждате в група А на касовия месечен отчет с 0 % ДДС и се съставя отчет за продажбите за хляб , който трябва да е в дневник продажби в колона 8а с код 84  и сумата да попада в същите колони за които казах по - горе.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група