Връщане на работа след майчинство

06.02.2013, 15:51 3775 1

06.02.2013, 15:51
Публикации: 6 / 0
Здравейте!
Сега на 22 февруари ми изтича 2год майчинство! След това мога да си ползвам полагащият ми се платен годишен отпуск! Въпроса ми е може да се излезе и в неплатена отпуска за отглеждане на дете? Предвидено ли е в закона някъде, или е допустимо само тези две години! Доколкото съм запозната мисля че ми се полага и 6 месеца неплатен отпуск за отглеждане на дете, но искам да съм напълно сигурно за да изискам от работодателя! Моля за разяснение на процедурите относно връщането на работа след изтичането на 2те години майчинство!
Благодаря предварително!
#1 | 06.02.2013, 15:53
Публикации: 5497 / 371
Чл. 167а. (Нов - ДВ, бр. 52 от 2004 г., в сила от 01.08.2004 г.) (1) (Доп. - ДВ, бр. 7 от 2012 г.) След използването на отпуските по чл. 164, ал. 1 и чл. 165, ал. 1 всеки от родителите (осиновителите), ако работят по трудово правоотношение и детето не е настанено в заведение на пълна държавна издръжка, при поискване има право да ползва неплатен отпуск в размер 6 месеца за отглеждане на дете до навършване на 8-годишна възраст. Всеки от родителите (осиновителите) може да ползва до 5 месеца от отпуска на другия родител (осиновител) с негово съгласие.

т.е. 6-те месеца може да ги ползвате до навършване на 8 години на детето
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група