Префактуриране на ел. енергия

17.02.2017, 11:51 43836 26

#20 | 17.02.2017, 11:51
Публикации: 7 / 0
Здравейте, ще продължа темата с малко по различен казус. Рекламна агенция организира бизнес форуми в чужбина, като за целта закупува самолетни билети, плаща разходи за наемане на хотел и др. Рекламната агенция пуска фактура на своите клиенти с обща стойност за цялата услуга (вътре са включени всички разходи които изброих по горе). Когато се отчитат приходите ако цялата сума се отнесе по 70-та група това генерира приход, съответно направените разходи за самолетни билети и нощувки на клиентите трябва да се отнесат по група 60. Тук идва и проблемът... мога ли да призная за разход закупени самолетни билети за сметка на лица който са служители на клиентите, или по точния вариант е да ги отнеса на разчет който да закрия с плащането по банка и остатъка от него да отиде в гр.70 като приход? Рекламната агенция не е регистрирана по ДДС, мога ли да префактурирам самолетните билети като не съм лицензиран превозвач, нямам и договор за посредничество с авиокомпания както изрично е написано в ЗДДС за да се признаят.
#21 | 17.02.2017, 13:26
Публикации: 6403 / 1130
А Вие на какво основание правите плащането? Не Ви ли издават фактура за тези билети и т.н.?
#22 | 17.02.2017, 13:35
Публикации: 7 / 0
За хотела издават фактура, която моля да е разбита по имена, когато е възможно, защото за служителите на рекламната агенция ще се признаят като разход за командировка в чужбина. Но за самолетните билети ми издават протокол на името на рекламната агенция като получател, и съответно билетите са на физическите лица.
#23 | 20.02.2017, 18:19
Публикации: 7 / 0
По точно ме интересува трупа ли ми се оборот за регистрация по ДДС когато префактурирането е свързано с реалното поемане на разходите !
#24 | 06.04.2017, 10:26
Публикации: 645 / 23
 Прочетох всичките коментари за префактуриране на ел.енергия, но едно нещо ме смущава.При осчетоводяването ако се отрази  доставката и префактурирането като разчет то в декларацията по ДДС общия размер на облагаемите продажби няма да  е равен да група 70 .Преди време имах такъв проблем с проверяващите по ДДС. И понеже пак ми предстои да префактурирам ел. енергия реших да прочета  малко.Но не виждам друг начин защото  то не ми е разход ,а разчет.
Моля за вашите предложения и мнения.
#25 | 06.04.2017, 10:46
Публикации: 11974 / 2191
фактура от ЕВН               - разход и ползване на данъчен кредит
фактура към наемател - приход и начисляване на ДДС


И прочетете постнатото по-нагоре в темата Указание на НАП за по-голямо прецизиране на ситуацията.
#26 | 06.04.2017, 11:01
Публикации: 645 / 23
 Благодаря .Хубав ден!
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група