Здравно осигуряване

24.04.2013, 15:43 4053 3

24.04.2013, 15:43
Публикации: 71 / 3
Имам две деца, които завършват средно образование.Не съм наясно какво следва да направя за  здравното им осигуряване.Четох, че трябва да се подаде декларация, но от коя дата трябва да почнат вноските им да се внасят не го разбрах.Също така не знам дали може да се регистрират на борсата като безработни, защото не вярвам веднага да си намерят работа.И друго искам да Ви попитам -трябва ли като са пълнолетни , но и безработни, без доходи такива лица да внасят здравни вноски.
 
#1 | 24.04.2013, 15:52
Публикации: 5497 / 371
1. Попитайте в учебното заведение до кой месец ще ги осигуряват /в някои у-ща е до май, в други - до юни/
2. Подава се в НАП Декларация 7 - попълвате дата на започване 01 число на месеца, следващ края на осигуряването от учебното заведение. Срокът за подаването е до 25-то число на следващия месец, след възникване на задължението за осигуряване.
3. Да, безработните внасят здравна осигуровка по 16.80 лв. на месец.
#2 | 24.04.2013, 16:20
Публикации: 71 / 3
Благодаря ти.Но как може да си безработен и да ти искат пари.Замислих се над този абсурд ,защото и двете деца ги вземах от домове и ако не бяхме ги осиновили какво щяха да правят ако не дай си боже да се разболеят по тежко,откъде щяха да намерят пари.
#3 | 24.04.2013, 16:22
Публикации: 5497 / 371
Но как може да си безработен и да ти искат пари

За съжаление е така :(
Гледайте да не изпуснете срокът за подаване на Декларация 7, защото глобата е 500 лв. /поредния абсурд/
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група