Отпуск втори трудов договор

09.07.2016, 19:03 49613 25

#20 | 09.07.2016, 19:03
Публикации: 3 / 0
Здравейте, виждам, че отдавна не е коментирано по темата, но се надявам да получа компетентен отговор на следния въпрос: При втори трудов договор при същия работодател на какво основание той ми спира заплатата по втория договор по време на годишния ми отпуск? Има ли такова основание изобщо?
#21 | 09.07.2016, 20:11
Публикации: 4368 / 719
Няма такова основание.
Всъщност, ако по време на отпуска по първия договор не ходите на работа нито по първия нито по втория договор, то е логично да нямате заплата по втория, ако не сте си пуснали отпуск и по него. Уточнете питането си по кой договор е отпускът.
#22 | 09.07.2016, 20:54
Публикации: 3 / 0
Много интересно се получава. Вече 3 години съм на два трудови договора към един и същи работодател. Колежката преди мен беше по същия начин на два договора към същия работодател. Нито веднъж през всичките години не ни е искана молба за отпуск диференцирано за двата договора. Просто си пускаме една молба за отпуск, в която не се уточнява за кой договор и съответно финансовият директор ни спира възнаграждението за втория договор, но никога не ни е казвал защо - не можело да получаваме заплата по втория договор докато сме в отпуск и толкова. Да разбирам ли, че ако сега си попълня две отделни молби за отпуск и уточня във всяка за кой трудов договор е, ще бъдат принудени да не ми спират заплатата по втория договор по време на отпуската? А ако пак го направят, какво мога да направя?
#23 | 10.07.2016, 00:08
Публикации: 4368 / 719
Ако ползвате двете отпуски по едно и също време, и в случай, че имате дни за ползване (защото по втория договор може да нямате толкова, колкото по първия, или обратно) би трябвало да ги плащат. Но ако по първия имате 20 дни годишно, примерно, а по втория имате 4 дни, то очевидно разликата ще трябва да е неплатен отпуск, или да ходите на работа по втория.

Ако си разгледате подробно фишовете по двата договора да не се окаже, че всичко е наред с плащането?
#24 | 10.07.2016, 11:10
Публикации: 3 / 0
Ако ползвате двете отпуски по едно и също време, и в случай, че имате дни за ползване (защото по втория договор може да нямате толкова, колкото по първия, или обратно) би трябвало да ги плащат. Но ако по първия имате 20 дни годишно, примерно, а по втория имате 4 дни, то очевидно разликата ще трябва да е неплатен отпуск, или да ходите на работа по втория.

Ако си разгледате подробно фишовете по двата договора да не се окаже, че всичко е наред с плащането?

Ще проверя отново нещата, макар че аз както ги виждам по фиш, мисля че няма плащане по втория договор. Никой никога не ме е уведомявал и колко дни отпуск ми се полагат по него. Официалната справка за дните ми отпуск касае само основния ми договор. Има ли начин сама да изчисля дните на полагащия се отпуск по втория договор?
#25 | 11.07.2016, 09:34
Публикации: 1187 / 228
Има. Ако работите с работно време с продължителност 4 часа(което се признава за пълен трудов стаж) и повече - имате право на 20 дни, ако часовете са по-малко - пропорционално на тях(примерно за 2 часа - 5 дни)
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група