ЗП и декларация по чл.55 ал.1 ЗДДФЛ

31.07.2013, 11:11 5289 5
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

31.07.2013, 11:11
Публикации: 10 / 0
ЗП който се облага с 60% НПР има реализирана непреработена продукция през м.май. Трябва ли днес да подаде декл. по чл.55?
#1 | 31.07.2013, 11:13
Публикации: 6333 / 582
Ако лицето е получило парите за тази продукция - да. Трябва да подаде декларацията по чл.55 и да плати данъка.
#2 | 31.07.2013, 11:37
Публикации: 10 / 0
Каква е логиката ЗП да внесе данъка си авансово, а ЕТ с оборот до 300 хил.лв. да не дължи авансов данък? Някой има ли обяснение за това?
#3 | 31.07.2013, 11:39
Публикации: 6333 / 582
Каква е логиката ЗП да внесе данъка си авансово, а ЕТ с оборот до 300 хил.лв. да не дължи авансов данък? Някой има ли обяснение за това?

Защо търсите логика? Все пак си има закони и срокове.
#4 | 31.07.2013, 11:43
Публикации: 10 / 0
 :smile1: Най-вероятно защото ми се иска да има смисъл и логика и еднакво третиране на всички....
#5 | 31.07.2013, 11:45
Публикации: 6333 / 582
Хайде бягайте да смятате, да попълвате декларацията, да я подавате и да внасяте данъка, че време не остана:)
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
за 9.89 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
<b style=
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група