Декларация 1 граждански договор

07.08.2015, 11:16 49164 53
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

#40 | 07.08.2015, 11:16
Публикации: 5550 / 369
Д1 - Тр. Договори + Д6, а двата записа (гр. договор и обезщетението) по Д1 в друг файл, като отбележа, че няма да подавам Д6
Да

 И какво ще стане през м. 09 с Д6 - отново ли ще трябва да я подавам "на части"?
Какво ще имаш в м.09 ?  ГД?
#41 | 07.08.2015, 11:36
Публикации: 27 / 0
Принципно подавам на различни записи в тези случаи.
Само да отбележа, че доходите не са за август, а са за месеца, в който е извършена дейността.
Труда по ГД е полаган през м,07, обезщетението също е за периода 01,07 - 31,07, НО плащането е било на 03,08. КСО, чл.7 (12) т4 (за 222 (1) ) И в двата случая трябва да се счита за доход през м. 08, поне според мен
#42 | 07.08.2015, 11:38
Публикации: 27 / 0


 И какво ще стане през м. 09 с Д6 - отново ли ще трябва да я подавам "на части"?
Какво ще имаш в м.09 ?  ГД?
През м. 09 ще трябва да подам Д6 за дохода, изплатен на 03,08 за положения през м,07 труд по ГД и полученото обезщтение по 222 (1)
#43 | 07.08.2015, 11:42
Публикации: 5550 / 369
През м. 09 ще трябва да подам Д6 за дохода, изплатен на 03,08 за положения през м,07 труд по ГД и полученото обезщтение по 222 (1)
Да, сега ще подадеш само трудовите, а следващият месец подаваш:
1.  ГД
2.  обезщ.по чл.224+трудовите за съответния месец
#44 | 07.08.2015, 11:50
Публикации: 27 / 0
Да, сега ще подадеш само трудовите, а следващият месец подаваш:
1.  ГД
2.  обезщ.по чл.224+трудовите за съответния месец
мерси :)
#45 | 07.08.2015, 12:37
Публикации: 2448 / 269
Труда по ГД е полаган през м,07, обезщетението също е за периода 01,07 - 31,07, НО плащането е било на 03,08. КСО, чл.7 (12) т4 (за 222 (1) ) И в двата случая трябва да се счита за доход през м. 08, поне според мен

То е изплатено в август, но е доход за юли.
#46 | 07.08.2015, 12:45
Публикации: 67 / 12
Аз винаги подавам Д1 и Д6 за трудови и граждански договори заедно. Нищо, че плащането по ГД е в следващия месец. В Д6 за ГД дата на изплащане на възнаграждението се посочва последната дата на месеца/ ако се посочи датата от следващия месец, декларацията няма да бъде приета/. Ако подадеш Д6 и платиш осигуровките в следващия месец, ще има начислени лихви.
#47 | 07.08.2015, 13:12
Публикации: 27 / 0
Аз винаги подавам Д1 и Д6 за трудови и граждански договори заедно. Нищо, че плащането по ГД е в следващия месец. В Д6 за ГД дата на изплащане на възнаграждението се посочва последната дата на месеца/ ако се посочи датата от следващия месец, декларацията няма да бъде приета/. Ако подадеш Д6 и платиш осигуровките в следващия месец, ще има начислени лихви.
А СИС с каква дата я издаваш?
#48 | 07.08.2015, 13:34
Публикации: 67 / 12
СИС я издавам с датата на плащането.
#49 | 07.08.2015, 13:45
Публикации: 6955 / 1020
СИС я издавам с датата на плащането.
Добре е да преосмислите сроковете за деклариране на доходите по ГД /Д1, Д6, евентуално Д55/. Не е много добре да слагате каруцата пред коня.
Само един пример: лице по ГД  през м.06 за 500 лв., платени на 05.08. Подавате Д1 с осиг.доход 500-НПР на 20.07. На 05.08, попълвайки СИС, лицето декларира, че за м.07 е осигурено другаде на 2600. Какво ще правите?
#50 | 07.08.2015, 14:10
Публикации: 67 / 12
Имах случай за м. април. Три ГД, сумите по които бяха изплатени през м. май. Подавам Д1 и Д6 през юни, т.е. месеца, следващ месеца на изплащане и веднага плащам осигуровките. От НАП веднага начислиха лихви и оттогава започнах да ги подавам заедно с Д1 за трудовите договори. По този начин досега не съм имала проблеми.
#51 | 07.08.2015, 15:23
Публикации: 2448 / 269
Вероятно сте вписали грешна дата в Д6. Каква дата сте сложили - би трябвало да е 31/05
#52 | 21.08.2015, 15:41
Публикации: 2448 / 269
Моля за помощ, че не ми се експериментира :)
Имам Д1 и Д6 за ГД, платени в юли, обаче част от периода е декември миналата година. Мога ли да ги пусна на един протокол или 2014 трябва да е на отделен? Знам, че при код 1 не може да се смесват годините, но за тук не съм сигурна
#53 | 21.08.2015, 15:52
Публикации: 2448 / 269
Отговарям си сама, че не може :)
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
За 7,99 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове