Разпределен дивидент на физ.лице

27.01.2014, 09:44 2757 1
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

27.01.2014, 09:44
Публикации: 5 / 0
ЕООД разпределя дивидент през 2013 год., декларира го и внася данък. Физическото лице получава дивидента през 2013 г. на части , но в края на годината изцяло е получило цялата сумата по банков път.
Физическото лице трябва ли да го декларира в ГДД чл.50 този доход от дивидента, и в кое приложение?
#1 | 27.01.2014, 09:46
Публикации: 9543 / 1623
Не, ФЛ не декларира дохода от дивидент - това прави платецът на дохода в справката по чл.73.
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
За 7,99 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове