Трудов договор

29.01.2014, 11:24 4564 9
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

29.01.2014, 11:24
Публикации: 7 / 0
Имам следния въпрос. Служителка назначена по чл.68 ал1 т3 от Кт искам да я направя по чл.67  постоянен трудов договор- моля за помощ?
#1 | 29.01.2014, 11:28
Публикации: 6113 / 545
А какво става със замествания работник?
Прекратявате договора по заместване (подавате уведомление) и назначаване (пак уведомление).
#2 | 29.01.2014, 11:28
Публикации: 7233 / 1081
Не става. Прекратявате първия ТД по взаимно съгласие и сключвате нов.
#3 | 29.01.2014, 11:32
Публикации: 7 / 0
На мястото на заместващия ще назначаваме друго лице по заместване, а на тоя където е бил по заместване искаме да го пуснем по чл.67
#4 | 29.01.2014, 11:35
Публикации: 92 / 3
Бих направила като ХХХХХ. Така ми се вижда най чисто.
#5 | 29.01.2014, 11:54
Публикации: 1252 / 119
Отправете писмена покана за промяна на ТД /предварително споразумение/ и като имате подпис за съгласие си го освободете от временният и си го назначете на нов постоянен договор.
#6 | 29.01.2014, 11:58
Публикации: 65 / 3
А защо не видите чл.69 ал.2 от КТ?
#7 | 29.01.2014, 12:20
Публикации: 1252 / 119
Това не върши работа щото заместваният не се освобождава и дори на неговото място се слага нов заместващ...просто се е овакантило постоянно място и хората искат да го дадат на вече доказал се добър работник а да рискуват с нов на временното място.
#8 | 29.01.2014, 13:19
Публикации: 65 / 3
Да, така е. Съгласих се.
#9 | 29.01.2014, 13:26
Публикации: 65 / 3
Добре, а не може ли с допълнително споразумение да преназначите служителя на постоянна бройка, а
новия заместващ да назначите по общия ред  съответно с уведомление по чл.68 ал.1 т.3?
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
за 9.89 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове