Справка за задължения и плащания НАП

11.03.2014, 23:29 70122 61

#40 | 11.03.2014, 23:29
Публикации: 9299 / 1559
Аз пратих писмото с подписан файл. Ето какво получих в отговор

Уважаеми клиенти,
Уведомяваме Ви, че Вашето писмо изпратено на официалния електронен адрес на деловодството на ЦУ на НАП не може да бъде регистрирано, поради факта, че писмото Ви не е подписано с електронен подпис издаден съгласно действащата нормативна уредба.
За да регистрираме Вашето писмо като официална кореспонденция е необходимо да ни изпратите e-mail  подписан с електронен подпис /не прикачения файл, а самия мейл/ , като използвате функционалността на електронната си поща.
Ако Вашето писмо няма за цел регистрация на официална кореспонденция в НАП, а желаете да получите актуална информация за данъци и осигуровки или друга информация свързана с дейността на НАП, моля обърнете се към Информационния център на НАП. Запитването си можете да направите на информационния телефон на НАП – 0700 18 700 или на електронния адрес на центъра – infocenter@nra.bg
Повече информация за правомощията и услугите, които предоставя Информационния център на НАП можете да намерите на следния електронен адрес - http://www.nap.bg/page?id=178.
#41 | 12.03.2014, 11:31
Публикации: 1223 / 70
Уважаеми г-н/г-жо,

Изпратеното от Вас писмо не е подписано с електронен подпис и не съдържа данни идентифициращи подателя, т.е. не са спазени разпоредбите на чл.85 от ДОПК. За да бъде разгледано запитването следва да посочите:
   за физическите лица – трите имена, ЕГН / личен номер на чужденец, а за ЕТ – и ЕИК по БУЛСТАТ, наименование на регистрираното лице; постоянен адрес или за ЕТ – вписан в регистър БУЛСТАТ друг адрес за кореспонденция;
   за останалите регистрирани в регистър БУЛСТАТ лица – наименованието на лицето/фирмата/, ЕИК по БУЛСТАТ, адрес на управление/по място на извършване на дейността и адрес по чл. 8 от ДОПК.
Уведомяваме Ви, че когато исканата от Вас информация представлява информация по смисъла на чл.72, ал.1 от ДОПК, изпратеното от Вас запитване / писмо следва да бъде подписано с електронен подпис или да използвате друг начин за кореспонденция / на място в ТД на НАП или офис на НАП, по пощата /.

   Моля, в 7-дневен срок от получаване на настоящето писмо, да отстраните допуснатите пропуски. В случай, че същите не бъдат отстранени в срок, Вие няма да получите отговор на изпратеното от Вас пЕто това получих аз,след като изпратих е-мейл ,който не е подписан с ел.подпис
#42 | 12.03.2014, 11:44
Публикации: 5 / 3
За съжаление и аз получих същия отговор. Ще търся други варианти да излъжем системата. :hmmm:
#43 | 12.03.2014, 11:59
Публикации: 12 / 7
Самият документ може да се подпише с ел. подпис, но явно така не го приемат.
Как да подпишем мейли-те?!
Ако е на  Outlook-а сигурно ще стане, но  в abv-то не виждам начин?

#44 | 12.03.2014, 12:01
Публикации: 1223 / 70
Ами,тъй като май няма да се справя да подпиша с ел.подпис е-мейла ,ще ходя на място,но като знам в офис център какви са опашки...
И още нещо да питам:ФЛ по погрешка е превело пари в повече, и сега няма задължения,но през април ще си подаде Декл.по чл.55 и ще има.Ще подадем парите да се прехвърлят в сметката за данъци,но ако подадем Заявлението сега ,когато все още няма задължения,дали ще има проблем?
Изобщо не знам,защо ги измислиха тези заявления,не можеше ли като имаш задължение-погасяват го докато се изчерпят парите.Но то тук винаги трябва да е по трудния начин.
#45 | 12.03.2014, 12:21
Публикации: 11934 / 2174
Наясно ли сте, ако не се подаде това заявление как ще се процедира с тези надвнесени пари ?
#46 | 12.03.2014, 12:44
Публикации: 5 / 3
Аз питах по телефона, отговориха ми, че след 04.06 надвнесените суми ще покриват най-старите задължения (ако имаш такива) . Което значи, че ти няма да можеш да насочиш надвнесената сума там, където ти се иска на теб. Спокойно, ще намерим начин да не се разхождаме до НАП.
#47 | 12.03.2014, 12:46
Публикации: 11934 / 2174
Благодаря за информацията.  :smile1: Интересно ми е, че излизат надвнесени задължения, които не са реални такива....няма нужда да ги "насочвам" нанякъде, та се замислих какво ще стане .  :smile1:
#48 | 12.03.2014, 13:02
Публикации: 85 / 0
Благодаря за информацията.  :smile1: Интересно ми е, че излизат надвнесени задължения, които не са реални такива....няма нужда да ги "насочвам" нанякъде, та се замислих какво ще стане .  :smile1:
А в НАП питали ли сте на какво се дължи това? Питам, защото и при мен има малка сума, която стои като остатък от направените плащания, но реално няма надвнесени суми т.е. внасяно е това, което е дължимо. Има някакво необвързване на стари плащания и задължения още преди единната сметка, но след много разговори и ходене до НАП, така и никой не конкретизира нито сумата, нито какво да направя, за да се "обвържат"  :smile1: Та по тази логика и аз се чудех какво ще стане с въпросния остатък. Да не говорим, че през цялата 2013 г. сумата мистериозно се променяше - ту по-малка, ту по-голяма?! Каша!
#49 | 12.03.2014, 13:10
Публикации: 11934 / 2174
Да, ходила съм - разпечатаха ми разни бумаги и казаха - търсете .  :smile1:
Сега и на други фирми ми стоят някои суми - неголеми, но ги има. Не ги и слагам в графата надвнесени, защото не са такива и затова питам.....точно така е, както пишете - ту ги има , ту ги няма........Подала съм с обр.6 за 01.2014 примерно 300 лв. ДОО, обвързано 5 лв. и стоят 295 надвнесени, но нямам и задължения. Интересно като са ми обвързали от тези 300 само 5..........а нямам задължение. На практика наистина го нямам - платила съм до стотинка.
#50 | 12.03.2014, 13:21
Публикации: 1884 / 384
Ооооо, тъкмо си търсех едни 295 лв., пък те ги разнесли на вас!  :give_rose: :lol: Шегувам се, но и това е възможно щом парите преведени на Сол ми ги разнесоха на булстата на фирмата/при правилно попълнено платежно/!
#51 | 12.03.2014, 13:22
Публикации: 11934 / 2174
Те и от НАП така се шегуват, ама нека ми ги дадат, щом искат........ :bow:
#52 | 12.03.2014, 13:23
Публикации: 85 / 0
Да, ходила съм - разпечатаха ми разни бумаги и казаха - търсете .  :smile1:
Сега и на други фирми ми стоят някои суми - неголеми, но ги има. Не ги и слагам в графата надвнесени, защото не са такива и затова питам.....точно така е, както пишете - ту ги има , ту ги няма........Подала съм с обр.6 за 01.2014 примерно 300 лв. ДОО, обвързано 5 лв. и стоят 295 надвнесени, но нямам и задължения. Интересно като са ми обвързали от тези 300 само 5..........а нямам задължение. На практика наистина го нямам - платила съм до стотинка.
Същата ситуация като при мен. Нямам задължения, каквото начисля подавам съответната декларация и внасям в срок до стотинка, ама излиза, че съм с едни пари напред... :smile1: То като цяло не е лошо, само дето не отговаря на истината.
#53 | 12.03.2014, 13:31
Публикации: 2027 / 254
Благодаря за информацията.  :smile1: Интересно ми е, че излизат надвнесени задължения, които не са реални такива....няма нужда да ги "насочвам" нанякъде, та се замислих какво ще стане .  :smile1:

 :good: нерални , на една фирма са се появили незнайно от къде надвнесени 900 лв и с тях се е погасила част от КД за 2013г.  :lol: , направо съм в шах
#54 | 12.03.2014, 13:43
Публикации: 11934 / 2174
Алфа, стават едни такива работи.......подадох декл. чл.92 , а междувременно собственикът си плати ДДС-то и познай  :wink1:  Добре, че след два дни си плати корпоративния данък.......смешни страшки на герои без опашки  :lol: Не стигнах до шах - направо съм матирана.
#55 | 12.03.2014, 13:49
Публикации: 1884 / 384
Не знам защо при вас е така, аз си подадох декларация по чл.92 и след това ДДС декларацията, чак тогава платих ДДС-то, затвори ми ДДС декларацията, остана да виси ГДД по чл.92 и това е правилното, защото срокът на ДДС декларацията е преди този на ГДД.
Всъщност и при вас така щеше да стане, след като подадете ДДС-то.
#56 | 13.03.2014, 20:19
Публикации: 5 / 3
Успях да пусна  до НАП заявлението за прехвърляне на надвнесените сума по единната сметка  по имейла с електронен подпис. След като при първия ми опит подписах с ел.подпис самото сканирано заявление и след това го изпратих по имейла до НАП, получих отказ. При втория ми опит подисах самия имейл и прикачих неподписано сканирано заявление, вече ми го приеха. Ползвам поща в abv.bg и за тези които исе интересуват ето как могат да подпишат имейла. Инсталирате си Microsoft Outlook 2007 или 2010, ако го нямате, но той обикновено върви към Microsoft Оffice. След това конфигурирате Аутлук с вашата поща ( линк  с инструкция  http://help.abv.bg/?p=1276   за тези които са с abv.bg ). След това чрез Аутлук създавате ново писмо,прикачвате файла със заявлението (НЕ подписано с ел.подпис)  и тогава подписвате самото писмо, вкарвате Пин на ел.подис и го пращате до td_sofia_grad@ro22.nra.bg ( само  за София). При подписването се създава файл smime.p7s , което значи, че сте подписали имейла. После чакате отговора от НАП. Успех!
#57 | 13.03.2014, 20:24
Публикации: 5 / 3
Забравих да добавя преди пращането на писмото до НАП само да подпишете с ел. подпис имейла, но да не го криптирате ( защото Аутлук има и такава функция ) , не знам тогава в НАП дали ще могат да го отворят. Успех!
#58 | 14.03.2014, 07:03
Публикации: 6403 / 1129
Благодарим, Passko :give_rose:
#59 | 15.03.2014, 23:49
Публикации: 8 / 0
Колеги, мисля че има и друг проблем със закриването на задълженията в НАП. При физическите лица и ЕТ с подадени декл.обр.6 - 13-ка и с осигуровки за довнасяне, независимо, че срокът за внасянето им е 30 април, се закриват с внесените осигурителни вноски за м. 02, включително и вноските за работници (както ДОО, така и здравни), за които срокът за внасянето е 25.03. Така не остава сума, която да закрие задълженията по декл. 6, подадена за м.02 и по декл.1 за физическото лице и на 26.03. ще започнат да се начисляват лихви по тези задължения.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група