НАП: Внасяне на 50 на сто от получен наем от държавно лечебно заведение по ЗДБРБ за 2013 г. и 2014 г.

Вх.№ 3_2014 / 22.08.2014 ОУИ Велико Търново 51

3_ 2014/22.08.2014 г.

ЗДБРБ за 2013 г., § 18 от ПЗР

ЗДБРБ за 2014 г., чл. 93

Относно: дължима вноска в размер 50 на сто от получен наем от лечебно заведение еднолично търговско дружество

Според изложеното в запитването лечебното заведение е търговско дружество със 100% държавно участие и принципал Министерство на здравеопазването. Дружеството е внасяло през 2013 г. и първите 2 месеца на 2014 г. 50 на сто от получените приходи от наем по сметка на Териториална дирекция "Големи данъкоплатци и осигурители" на Националната агенция за приходите. Отдадените помещения под наем не надхвърлят 5 на сто от балансовата стойност на активите.

В тази връзка се поставят следните въпроси:

1. Дружеството дължи ли вноска в размер 50 на сто от получените суми от наеми?

2. Има ли основание за възстановяване на сумите, внесени през 2013 г. и първите 2 месеца на 2014 г?

При така изложената фактическа обстановка с оглед разпоредбите на ДОПК (обн. ДВ, бр.105 от 29 декември 2005г., в сила от 01.01.2006г., посл....

Статии от КиК

Статии от КиК (виж още)

Последно от форума

Предизвестие

38
Цитат на: Pupeshche в Днес в 18:47 " не се занимавайте с глупости Не са глупости, а реална ситуация.

Основание от Кодекса на труда за приключване и оформяне на трудова книжка към 31 май 2025 г.

86081
Да , независимо че периода им е в две трудови книжки нанесен

Коригираща ГДД чл.92

7512
Благодаря за съдействието!

Разминаване на начална дата на ТД в ЕТЗ и в документация

774
Цитат на: ,,mmmmm в Вчера в 14:06 " Трудов запис е подаден на минимален праг 550 евро, а не на МРЗ 620 евро през май месец. Какв...
Още от форума