НАП: Поредност на осигурителните доходи и код за вид осигурен при трудов договор и договор за управление и контрол по КСО

Вх.№ 9400195 / 05.08.2015 ОУИ Пловдив 406
КСО: чл.4 ал.1 т.1, чл.4 ал.1 т.7, чл.6 ал.10, НАРЕДБА Н-8 (Отменена с ДВ. бр.1 от 3 януари 2020 г.): чл.3 ал.9 т.3

КСО - чл. 4, ал. 1, т. 1 и т. 7, чл. 5, ал. 4, т. 1, чл. 6, ал. 2, 3, 6 и 10;

НЕДПОВ - чл. 4;

Наредба № Н-8/2005 - чл. 3, ал. 9

ОТНОСНО: Ред за внасяне на осигурителните вноски при извършване на трудова дейност на различни основания по чл. 4 от Кодекса за социално осигуряване

Във връзка с Ваше запитване, постъпило в Дирекция "Обжалване и данъчно-осигурителна практика" гр. ....... от 05.08.2015 г., Ви уведомяваме за следното:

Според изложеното в запитването, на 19.06.2015 г. Вие сте назначен за управител на "К........" ЕООД и имате сключен договор за управление и контрол с дружеството. Същевременно работите по основен трудов договор в "Д......." ЕООД. Искате да получите изрично становище за това, каква е поредността на деклариране на осигурителните Ви доходи и с какъв код за вид осигурен следва да подава декларация образец № 1 всяко едно дружество.

При така представената фактическа обстановка, изразяваме следното становище по поставените въпроси:

На основание чл. 4, ал. 1, т. 1 и 7 от К...

Статии от КиК

Статии от КиК (виж още)

Последно от форума

Разминаване на начална дата на ТД в ЕТЗ и в документация

533
Трудов запис е подаден на минимален праг 550 евро, а не на МРЗ 620 евро през май месец. Какво мога да направя сега?

Неплатен отпуск Без стаж Декларация 1

211
Защо нов картон? Ако лицето ползва 50 различни, отделни дни НО без стаж все нови картони ли ще има?

Превалутиране капитал на ООД

5254
Здравейте, имам въпрос , относно подаването  в ТР заявление за превалутирането. Аз съм счетоводител. В някой от пълномощните  и...

Преди време имаше една декларация към сметката за изплатена сума

326
Цитат на: diana140271 в Вчера в 15:22 " Как така нали Сис се издава от работодател на физическо лице например за права, за да му...
Още от форума