НАП: Освобождаване от задължение за фискално устройство при продажба на превозни документи за обществен градски транспорт по Наредба Н-18

Вх.№ 53-04-65 / 28.01.2016 / 23.02.2016 ОУИ София 60
ЗДДС: чл.118 ал.1, чл.118 ал.3, НАРЕДБА Н-18: чл.3 ал.1, чл.4 т.3

Изх. № 53-04-65

23.02.2016 г.

ЗДДС, чл.118, ал.1 и ал.3

Наредба №Н-18/2006 г., чл. 3, ал. 1

Наредба №Н-18/2006 г., чл. 4, т. 3

В дирекция ,,Обжалване и данъчно-осигурителна практика" ... е постъпило Ваше запитване, прието с вх. № 53-04-65/28.01.2016 г., относно прилагането на разпоредбите наЗакона за данък върху добавената стойност (ЗДДС)и Наредба№Н-18на министъра на финансите от 13.12.2006 г. за регистриране и отчитане на продажби в търговските обекти чрез фискални устройства(Наредба№Н-18/2006година).

В запитването не е изложена фактическа обстановка. Поставен е следният въпрос.

В случаите, в които пътник в обществен градски транспорт закупува превозен документ (карта за еднократно пътуване) директно от водача на превозното средство или от длъжностните лица - контрольори по редовността на пътниците, следва ли за продажбата да бъде издаден фискален бон?

Предвид липсата на изложена фактическа обстановка, въпросът и относимата към него нормативна уредба, изразявам следното становище.

Съг...

Статии от КиК

Статии от КиК (виж още)

Последно от форума

Преди време имаше една декларация към сметката за изплатена сума

211
Цитат на: diana140271 в Днес в 15:22 " Как така нали Сис се издава от работодател на физическо лице например за права, за да му ...

Промяна на дружествения капитал и обявяване

5250
Да, всичко, но нали питането беше за подаваните в АВ.

Управител на ЕООД в майчинство

405
Благодаря Ви!

Осчетоводяване на фактура за мобилен телефон със 100% търговска отстъпка

527
И аз не бих завела актива със 2400 , по - скоро ще си го заведа в аморт. план да стои с нулева стойност . За ДДС е ясно как се о...
Още от форума