НАП: Данъчно третиране на вноските към фонд Сигурност на електроенергийната система по ЗКПО

Вх.№ 2_903 / 14.08.2015 ОУИ Варна 125
ЗКПО: чл.10, чл.11, ЗСч: чл.7

2 _ 903/14.08.2015 г.

ЗКПО - чл.10;

ЗКПО - чл.11;

ЗСч - чл.7;

ЗЕ - чл.36д, ал.1, т.1;

ЗЕ - чл.36е, ал.1, т.1 и ал.3;

Относно: Данъчно третиране на таксапо Закона за енергетиката, в сила от 24.07.2015 г.

Произвеждате електроенергия от възобновяеми източници /зелена енергия/. Според получена от Вас информация, считано от 24.07.2015 г., за произведената от "С" ЕООД електроенергия, последното следва да прави вноска в размер на 5% към националната агенция за приходите /НАП/.

Във връзка с горното поставяте въпроси:

1. По коя банкова сметка и параграф следва да превеждате дължимите суми?

2. С каква декларация следва да се обяви пред НАП дължимата вноска?

3. Внесените от дружеството суми ще представляват ли разход за него?

4. Къде може да получите повече информация по този въпрос?

Във връзка с изложеното и предвид действащото към настоящия момент данъчно-осигурително законодателство, изказваме следното становище:

Съгласно приети промени в Закона за енергетиката /ЗЕ/, обнародвани в ДВ, бр.56 от...

Статии от КиК

Статии от КиК (виж още)

Последно от форума

Неплатен отпуск Без стаж Декларация 1

150
  НЕ казвате с какъв програмен продукт работите? Според мен трябва да се направи още един  нов картон на това лице.

Превалутиране капитал на ООД

5173
Цитат на: divad100 в 23.06.2026, 11:50 " Да.Първо превалутирането после обявяване на ГФО.Изпробвано е. При мен стана обратното ...

Преди време имаше една декларация към сметката за изплатена сума

305
Цитат на: diana140271 в Вчера в 15:22 " Как така нали Сис се издава от работодател на физическо лице например за права, за да му...

Промяна на дружествения капитал и обявяване

5470
Да, всичко, но нали питането беше за подаваните в АВ.
Още от форума