2_1812/18.12.2012 г.
ЗМДТ - чл.14, чл.17
ДОПК - чл.107, ал.1 и ал.3
- чл.108, ал.2
- чл.173
В запитването поставяте следните въпроси:
- Приложим ли е чл.107, ал.3 от ДОПК при установяване задължения на фирми за данък върху недвижимите имоти и такса за битови отпадъци за нежилищни имоти, за периода до 31.12.10г.?
- Приложим ли е чл.107, ал.3 от ДОПК за задължения след 31.12.2010г., при които облагаемата основа е отчетната стойност, тъй като същата е по-висока от данъчната оценка на имота?
- Какво е приложението на чл.108, ал.2 от ДОПК при задълженията за местни данъци и такси и как следва да се тълкува горепосочения член? Следва ли установените задължения по този член да се предават за принудително изпълнение на НАП само въз основа на подадената декларация?
- Как следва да се отпишат погасените по давност задължения на фирми, заличени от търговския регистър, при положение, че няма лице което да инициира прилагането на погасителната давност?
С оглед изложената от Вас фактическа обста...
