Инвойс от Унгария с начислено ДДС

07.03.2014, 17:12 4646 2

07.03.2014, 17:12
Публикации: 12 / 0
Здравейте,
имам закупени карти за навигацията на автомобил собственност на фирмата. Картите са купени от унгарска фирма и са платени с дебитна карта. Унгарците ми издават е-инвойс в който са ми начислили 27% ДДС. Това правилно ли е? Трябва ли аз да издавам протокол по чл.117?
За мен правилният начин е унгарския инвойс да бъде без ДДС, аз си издавам протокол по чл.117 и си самоначислявам ДДС, но 20%, а не 27%.
Само, че вече имам инвойс с 27% ДДС и платена тази сума. Промяна на инвойса не може да се прави.
Моля за съвет, как да постъпя, как да го осчетоводя?  Сумата е 89,95 евро общо с данъка. 
#1 | 08.03.2014, 01:33
Публикации: 90 / 7
Не се разбира от въпроса от къде са купени картите за навигация, т.е. ако ваши служители са посетили офиса на фирмата в Унгария и там са платили с дебитна карта, то правилно е издаден инвойса с начислено 27% ДДС. Но, ако тези карти са ви изпратени по куриер, поща или чрез друг транспорт до България, то Инвойса от Унгария трябва да е с нулева ставка и вие да си самоначислите 20% ДДС.
Нямате ли някакви мейли, телефони или други контакти с фирмата, издател на инвойса и да се разберете с тях - да ви издадат коректно издаден инвойс като ви анулират тази грешна фактура (и ви върнат разликата с надплатеното ДДС)   по посочена от вас банкова сметка?!
#2 | 10.03.2014, 09:39
Публикации: 12 / 0
Картите са получени с куриер. Нямам контакти с доставчиците и корекция на инвойса е невъзможна. За това се чудя как да постъпя?
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група