При освобождаване

19.03.2014, 11:20 3831 1

19.03.2014, 11:20
Публикации: 10 / 0
 :noexpression: Добър ден, предстои ми освобождаване, след преназначаване. По - точно , бях дълго време болничен , поради операция на щитовидна жлеза. След болничният ми имахме уговорка с работодателят ми да ме освободи, за да ида на трудова борса. Впрочем тя щеше да ме освобождава още през септември , но поради операцията ми не успя да ме махне. Тогава разбрах, че ме е водила на работа само 4-5 месеца /за периода от една година/, а през другото време съм била неплатен отпуск, за да не ми плащат осигуровки. Но това вече е минало, сега трябваше да ме освободят на 03.03.2014 година, но тя ми се обажда и ми казва ,/ ЧЕ СА МЕ ПРЕНАЗНАЧИЛИ/ без да ме питат, без да се подписвам на документ, просто не знам как стават тези неща, това го правят , за да си спестят обезщетението което е трябвало да ми изплатят.  Но сега ми отказват да ми платят и отпуските, които не съм ползвала , може ли да ми изчислите за два месеца / юли и август/ 2013 г., и три дни от септември , колко дни отпуск ми се полагат- НЕ СЪМ ПОЛЗВАЛА ОТПУСК ИЗОБЩО! Имам ли правото да не подписвам заповедта за освобождаване , докато не ми ги изплатят, аз не съм подписвала и никакво допълнително споразумение за преназначаване - по принцип никой не ме е викал във фирмата и ме водят на работа . Кажете ми имам ли право да ми платят отпуските и колко ми се полагат за действително отработени два месеца ! Благодаря! В тази държавица - ЗАКОНИ НЯМА! Става въпрос за Монтана! Приятен ден! Благодаря!Почти всеки ден ходя до там и ги питам, какво става,/ а тя - ще ти се обадя за да ти кажа кога да дойдеш- ми отговаря! / :no:
#1 | 19.03.2014, 11:27
Публикации: 6682 / 662
В тази фирма шефа плаче за проверка от Инспекцията по труда.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група