Как се изчилява стаж по специалноста?

01.06.2014, 17:11 6123 4

01.06.2014, 17:11
Публикации: 2 / 0
За кандидатстване за работа като ИТ специалист в Община Х се изисква мин. 3 год. стаж по инженерната специалност, която съм завършил. По трудов договор съм работил 5 год като технически сътрудник на ТД и в същото време 3.5 год на ГД като отговорник по поддържане на системата по качество ISO 9000 на ИТ фирма. След което имам 4 години стаж на ТД като управител на офис на ИТ фирма.
При кандидатстването съм представил копие на трудова книжка където е видно 5 год. като технически сътрудник и 4 години като управител на ИТ фирма. Не съм представил ГД, който имам за отговорник по качество, но не знам дали ще го зачетат като стаж..
В момента за работата която кандидатствам ми изискват допълнителни доказателства за стаж по специалността. С какви документи мога да докажа стажа за да не ме отстранят от конкурса?
Може би конкурса е предизвестен, но все пак имам желание да преборя.
#1 | 01.06.2014, 17:18
Публикации: 9357 / 1574
Доказването на стажа става с трудова книжка. Добре е да има и длъжностна характеристика на длъжността, която сте заемал.
Най-добре е да се обадите на бъдещия работодател и да попитате какви точно документи изисква и какво включва понятието "стаж по инженерната специалност". Всички останали съвети са субективни.
#2 | 01.06.2014, 18:48
Публикации: 4400 / 737
Да си призная всички длъжности, може би с изключение на отговорника (понеже не зная какво реално се е вършило) не ми изглеждат много инженерни. "Инженерна" ми прилича да е приложна длъжност, а изброените по-горе ми приличат на административни.
Разбира се, най-добре е да се пита какво искат и какво имат предвид, за да не си губите излишно времето и енергията.
#3 | 01.06.2014, 21:48
Публикации: 2 / 0
По принцип има ли нормативна уредба на която могат да не ме допуснат до следващо участие или всичко е субективно?
#4 | 01.06.2014, 21:56
Публикации: 9357 / 1574
Не е чак толкова субективно :)
1. Всяка фирма има Вътрешни правила за организация на работната заплата, в приложение или пояснения към която трябва да са посочени същите и/или сходни длъжности за определена професия
2. Има национална класификация на професиите и длъжностите, от където също воже да се правят заключения дали длъжността съответства на инженерната специалност.
3. След като този работодател има изисквания за професионален опит и стаж, то би трябвало да посочи кои заемани длъжности отговарят на това изискване, както и какви документи са нужни като доказателство.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група