Публикуване на ГФО в АВ

23.06.2014, 10:44 6930 8

23.06.2014, 10:44
Публикации: 149 / 36
Здравейте,

тази година за пръв път ще ми се наложи да подавам на място документи за публикуване на ГФО на място в АВ.
Аз не съм никакъв на фирмата, не съм управител или съставител на отчетите.
Ще си подготвя следните документи
- Отчети + Приложения
- Доклад на ръководството
- Г2
- Решение на ОС
- Платена такса
- Декл по чл 13. ал. 4 и дек по чл. 13 и ал. 5
- Пълномощно - ще използвам тип пълномощно като тези които се издават от адвокатите специално с търг рег - ще е нотариална заверено.

Въпроса ми е проблема с нотариалните заверки.. дали само на пълномощното? Прочетох че трябва и на самото заявление Г2 също да е нотариално заверено.
Дали някой е запознат и може да ми помогне, за да избегна плащането на няколко такси :)
Тъй като предполагам че там на място, няма никой да ми помогне в АВ.
#1 | 23.06.2014, 11:34
Публикации: 2027 / 254
Здравейте,

тази година за пръв път ще ми се наложи да подавам на място документи за публикуване на ГФО на място в АВ.
Аз не съм никакъв на фирмата, не съм управител или съставител на отчетите.
Ще си подготвя следните документи
- Отчети + Приложения
- Доклад на ръководството
- Г2
- Решение на ОС
- Платена такса
- Декл по чл 13. ал. 4 и дек по чл. 13 и ал. 5
- Пълномощно - ще използвам тип пълномощно като тези които се издават от адвокатите специално с търг рег - ще е нотариална заверено.

Въпроса ми е проблема с нотариалните заверки.. дали само на пълномощното? Прочетох че трябва и на самото заявление Г2 също да е нотариално заверено.
Дали някой е запознат и може да ми помогне, за да избегна плащането на няколко такси :)
Тъй като предполагам че там на място, няма никой да ми помогне в АВ.

След като се явявате приносител на документите т.е не сте нито управител , нито съставител на отчета , то задължително Г2 трябва да е с нотариална заверка на подписа.
#2 | 23.06.2014, 11:40
Публикации: 149 / 36
декл по чл. 13 ал. 5 я попълва преносителя, а тази по чл. 13 ал. 4 - управителя - и двете не са нотариално заверени нали така?
#3 | 23.06.2014, 11:51
Публикации: 2027 / 254
декл по чл. 13 ал. 5 я попълва преносителя, а тази по чл. 13 ал. 4 - управителя - и двете не са нотариално заверени нали така?

да
#4 | 23.06.2014, 14:45
Публикации: 149 / 36
Затруднявам се за пълномощното, знам че трябва да е специално за търг рег.
Искам да ви попитам - този текст спроед вас добър ли е?

СЪС СЛЕДНИТЕ ПРАВА:

1.   Да представляватдружеството пред Търговски регистър към Агенция по вписванията, да действат като заявител по смисъла на чл. 15, ал. 2, от Закона за търговския регистър, като подават заявления за обявяване на актове по партидата на дружеството;
   2. Да представят пред Търговски регистър към Агенция по вписванията необходимите документи за извършване на горните действия;
   3. Да плащат дължимите държавни такси във връзка с горните действия;
4. Да представят, приемат и получават всякакви документи и книжа свързани с вписванията и обявяванията на актове по партидата на дружеството.

написал съм ал. 2 - защото там пише че може заявителя да упълномощи трето лице.
#5 | 24.06.2014, 16:30
Публикации: 36 / 2
Да попитам за подаването на ГФО по ел. път...има ли някакви специални настройки, изисквания за ел.подпис. Опитвам се да направя тестово подаване и никак не се получава. И през модзила и през IE
#6 | 24.06.2014, 16:35
Публикации: 1884 / 384
Без да преминете през тестовото подписване, няма да стане. Но ако издателя на КЕП има тестово подписване, най напред минете през него.
#7 | 24.06.2014, 16:46
Публикации: 36 / 2
Ето как се решава проблема:
http://www.brra.bg/ContentManagementView.ra
#8 | 24.06.2014, 16:58
Публикации: 1884 / 384
Точно от там, но нали твърдяхте, че не става, затова ви насочих и към издателя на КЕП  :smile1:
Няма значение, нали се справихте  :good:
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група