Разход на гориво

25.06.2014, 14:49 16975 3

25.06.2014, 14:49
Публикации: 308 / 9
Здравейте!
Фирмата има мотокар, който работи в двора на склада.Не мога да намеря нормативен документ за отчитане разхода на гориво на Мотокари.Чувала съм, че се отчита на отработени часове, но 1 отработен час на колко реални се равнява и каква е нормата?Къде да прочета?Ако някой има моят случай, моля за помощ.Карта на мотокариста имам, но нормата каква е не знам....
Предварително благодаря.
#1 | 25.06.2014, 15:28
Публикации: 1202 / 120
Дизелите /по учебник/ разходват по 150 мл на 1 KW/h /търсил съм много източници за определяне разход при работа на място - прилагам и файла за отчет, в който има и такъв протокол за работа на място/. Разходна норма по принцип се взема от техническата документация на производителя за  МПС-то или с вътрешна комисия и замерване.  :good:
#2 | 25.06.2014, 16:03
Публикации: 1166 / 86
Събирате комисия, пълните резервоара до капачката, записвате показанията на моточасовника /ако изобщо работи това нещо/ и мотокара започва да работи. Като свърши нафтата, пълните отново резервоара пред същата комисия.От зареденото количество и новото показание на моточасовника установявате какво количество е изразходвал мотокара за съответните моточасове, и си определяте разходна норма за моточас. Мисля /не съм на 100% сигурна/, че 1 мч = 55 мин.
#3 | 25.06.2014, 16:39
Публикации: 308 / 9
Благодаря Ви!Като, че ли варианта  със замерване на изразходваното гориво в резервоара ще е най точен.Така и ще направим.Благодаря!
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група