Приход срещу ваучер

14.11.2014, 13:53 4107 3

14.11.2014, 13:53
Lora Petrova
Здравейте,

получаваме комисионни всеки месец от контрагент от ЕС съгласно тяхно приложение, в което е посочена сумата за всеки месец. Съответно на база на тези справки ние пускаме фактура за приход. За м. 09.2014г, обаче сумата не постъпи по банковата ни сметка. След разисквания, разбрах че суми под 40 евро не се изплащат, а срещу тях се издава ваучер. Този ваучер е за покупки на техни стоки. Реално според управителя няма да се възползваме от този ваучер и сега остава приход, който не е платен и няма да бъде платен. МОля за съвети как да процедирам с този приход?
#1 | 14.11.2014, 16:31
Публикации: 11932 / 2174
"  Реално според управителя няма да се възползваме от този ваучер и сега остава приход, който не е платен и няма да бъде платен."

Аз смятам, че Ви е платено - налице е ваучер. Последния можете да  заведете в сметка 509 / други парични средства или друга подходяща според вас - защо не и доставчици по аванси ? Нали с него имате право да закупите стока точно от този Ваш клиент ? / . Това, че няма да го ползвате си е Ваше решение . Вероятно този ваучер има срок на валидност и след изтичането му ще закриете сметката и ще дадете сумата на разход . Така мисля .

#2 | 14.11.2014, 16:44
Публикации: 306 / 36
Аз смятам, че Ви е платено - налице е ваучер. Последния можете да  заведете в сметка 509 / други парични средства или друга подходяща според вас - защо не и доставчици по аванси ? Нали с него имате право да закупите стока точно от този Ваш клиент ? / . Това, че няма да го ползвате си е Ваше решение . Вероятно този ваучер има срок на валидност и след изтичането му ще закриете сметката и ще дадете сумата на разход . Така мисля .

Споделям написаното.  :good:
#3 | 16.11.2014, 10:08
Lora Petrova
Много ви благодаря.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група