Осигуровки на трудов договор и еоод

08.12.2014, 23:09 1844 1
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

08.12.2014, 23:09
Публикации: 45 / 0
Здравейте, въпроса ми е следния : трябва ли да се  осигурява собственик на действащо  еоод,като само осигуряващо се лице, ако той работи по трудов договор на друго място и се осигурява там? А ако в Еоод -то не изавършва трудова дейност? Ако може да не се осигулява и на двете места по два ли се някаква  декларация в Нап?
#1 | 08.12.2014, 23:16
Публикации: 7230 / 1080
1. Щом ЕООДт о е действащо  - собственикът задължително се самоосигурява. Ако само управлява - може да се осигурява по договор за управление. Възможна е и комбинацията ДУ+СОЛ.
2. Ако собственикът на ЕООДто не извършва НИКАКВА дейност в работещо ЕООД, то не се самоосигурява. За целта трябва да има друг управител и работници, които да осъществяват дейността.
3. Не само може, но е задължително. Изключения - ако по трудов договор е осигурен на 2400 лв или ЕООДто няма дейност.
4. Има декларация, която се подава. И в началото , и всеки месец , и годишно. Попитайте счетоводителя си.
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
за 9.89 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове