Изгубена трудова книжка

10.08.2015, 12:21 6530 7

10.08.2015, 12:21
Публикации: 326 / 22
Здравейте, наш служител работил при нас до 2012г. идва и носи празна трудова книжка, на която си е попълнил данните за имена, ЕГН, образование и каза, че е загубил трудовата си книжка... Ние сме били първия му работодател, но след 2012г. е работил и на други места. Редно ли е сега като носи празна ТК направо да нанасяме данните (като имаме дневник с трудовите книжки, в които серийният номер на ТК е този който е бил при издаването) Чета, в КТ и НТСТК трябва да отиде в ИТ и да попълни молба за издаване на нова ТК и да отиде при всеки работодател при който е работил в бланка на приложение 2 (чл.7 НТСТК) и така... ама идва с някаква празна книжка и казал на шефа, че иска да му впишем стажа и данните. Правилно ли е така и ще имаме ли проблем ако го впишем просто? Дали да не му попълним едно Приложение 2 (чл.7 НТСТК) и едно УП2, на 8ч. е бил затова УП3 едва ли му трябва ... и да му кажа, че това е правилно да му се издаде а не да вписваме наново в нова ТК„ като това е задължение на ИТ? Какво ще кажете има ли проблем?
#1 | 10.08.2015, 12:47
Публикации: 6 / 1
Издайте му УП-3 за времето , което е работил при ВАС а иначе трябва първо до мине приз ИТ
#2 | 10.08.2015, 12:51
Публикации: 326 / 22
Супер, ама ако каже, че не му се занимава с ИТ и му трябва защото скоро започва нова работа и трябва да докаже трудов стаж и ще ходи при работодателите си сам да му нанасят в ТК направо на момента? Аз хем искам бързо да му оформим всичко и да не го бавим, хем искам ние да сме изрядни, през 2010 като почва при нас сме му издали номер и дата на ТК и е вписано в дневника за ТК... а сега с днешна дата нали пак трябва в ТК да се попълни дата и работодател на издаване...
#3 | 10.08.2015, 13:13
Публикации: 2976 / 397
Ами бих казала, че това е негов проблем, не ваш.
Следвайте си процедурата.
Ако му е важно за започване на работа, винаги може да представи пред новия работодател копие от документите, които е предал в ИТ.
#4 | 10.08.2015, 13:27
Публикации: 326 / 22
Така е, прав/а си, за нас да знаем, че сме го направили по закон, пък той да си бърза.. Мерси
#5 | 10.08.2015, 14:12
Публикации: 4400 / 737
Карай си по закон, че някой ден да не се окажат налични две еднакви ТК. Не че е чудо невиждано, ама все пак...
#6 | 24.10.2022, 14:14
Публикации: 1 / 0
Здравейте! Работодателят ми изгуби трудовата книжка. Какво ще ме посъветвате моля? В нея имам десетина години разпокъсан стаж след 2006г. Мисля, че ако доживея пенсия, нещата много ще са се променили и няма да ми трябва, но кой знае..
#7 | 24.10.2022, 14:31
Публикации: 9370 / 1574
КТ
чл.350
(2) Когато трудовата книжка бъде изгубена по вина на работодателя, по искане на работника или служителя се издава нова трудова книжка от съответната инспекция по труда. В този случай работодателят представя на инспекцията по труда необходимите данни от предишните работодатели.

ПП Щом стажът е от 2006 г. насам и ако го има в персоналния регистър, не би трябвало да е проблем. Проблем ще възникне когато трябва да доказвате стаж при бъдещ работодател, при регистриране на борсата и т.н. където все още се изисква трудова книжка
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група