Физическо лице, регистрирано по ЗДДС по чл. 97а

03.12.2015, 17:02 2288 4
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

03.12.2015, 17:02
Публикации: 43 / 2
Здравейте!

Имам следния въпрос и моля да ми помогнете:
ФЛ е земеделски производител и от един месец е регистриран по ДДС по чл. 97а, защото ще извършва услуги в ЕС, като ФЛ. 
Въпроса ми е като подаваме декларация чл. 50 догодина, кое приложение попълваме за тези доходи от чужбина, за които е пуснал фактура, показани са в дневниците по ДДС. Съответно има ли нормативно признати разходи за тези приходи по чл. 97А и колко процента е данъка?
Някъде бях чела, че когато е регистрирано ФЛ по ДДС, отчитането на печалбата се приравнява като на ЕТ или нещо такова.
Моля ви за помощ, защото клиента ми твърди, че има нормативно признати 25%, а аз мисля, че няма. Иска доказателства да му дам...
Благодаря предварително!
#1 | 03.12.2015, 17:12
Публикации: 6907 / 1013

Някъде бях чела, че когато е регистрирано ФЛ по ДДС, отчитането на печалбата се приравнява като на ЕТ или нещо такова.

Потърсете къде е това "някъде" и решете спора.
#2 | 03.12.2015, 17:21
Публикации: 43 / 2
Информацията, която намерих до момента  не е защитена с цитиране на закона.
Затова реших да не я взимам за чиста монета. Помислих, че тук някой може да ме упъти в закона, къде да чета.
#3 | 03.12.2015, 17:45
Публикации: 2444 / 269
Отваряте чл. 29 ЗДДФЛ
Оттам отивате на чл. 1 от Търговския закон
Оттам на чл. 26, ал. 7
#4 | 03.12.2015, 17:54
Публикации: 2444 / 269
че и чл. 2 ТЗ за всеки случай :)

(да добавя, че ДДСто няма общо в случая)
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
За 7,99 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове