Нужда от помощ

09.12.2015, 12:19 3091 3

09.12.2015, 12:19
Публикации: 2 / 0
Здравейте. Имам нужда от помощ. Случаят е следният: - Имам голяма касова наличност. Липсата е в резултат на изразходвани пари от собствениците. Теглени са пари от касата за собствена сметка и не са оформени документално. В случая, мога ли, документално с няколко протокола за суми по-малки от 10 000 лв. и с фиктивни РКО към протоколите / понеже ако са  реалните ордери, ще са ми необходими над 50 протокола/,  да намаля сумата в касата и да си внеса 5-те % дивидент.
#1 | 09.12.2015, 12:25
Публикации: 9297 / 1557
Не разбрах това с реалните и фиктивните ордери.
Иначе - става. Стига да имате достатъчно неpазпpеделена печалба от минали години
Не съм чела закона за ограничаване плащанията в брой, и не зная дали вече влезе в сила ограничението от 10000 или  до края на 2015 все още става с 15000
#2 | 09.12.2015, 14:28
Публикации: 6 / 0
И да не забравите да съобразите датите със сроковете за внасяне на данъка и подаването на Декларация за него. Също така и да съобразите ограничението от Наредбата за разплащанията в брой.
#3 | 09.12.2015, 14:59
Публикации: 2 / 0
/Не разбрах това с реалните и фиктивните ордери. /

Имах в предвид следното: - При нужда от парични средства, управителите са вземали пари от касата. Срещу изтеглената сума, има издаден РКО /с основание: "броена сума на Управителя"/.- но обикновено, тези суми по ордери са в порядъка от 200-400 лв. Въпросът ми бе, дали трябва да издам нов РКО с основание:"изплатен дивидент", за сумата от 5 000 лв., или е напълно достатъчно, да си използвам вече наличните ордери като доказателство.

Казусът ми се дължи на това, че въпросната фирма има голяма наличност по каса, а реалната сума е в пъти по-малка, и искам да изравня сметката с наличността. Управителите са съгласни да си платят 5-те процента дивидент. Печалбата на фирмата, позволява всичко това да бъде извършено.

И Благодаря за включилите се :)
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група