Изпълнение на нерегламентирани трудови задължения

13.12.2011, 13:33 20272 25

#20 | 13.12.2011, 13:33
Публикации: 204 / 9
"подкован" сте...това е добре.Едно не ми хареса ..." траех си" докато не "сгафи"...
За толкова години работа ..е те това, така и не го разбрах!
До известна степен имате право, но около мен беше "вражеска" територия  :smile1:
При нас се "воюва" по така наречената преднамерена отбрана/битката при Курск-най-голямото танково сражение в историята/, допускаш да се вклини, и после го хващаш.. Подхождам съвсем цивилизовано, и не искам повече от това което съм изработил! Съзнавам, какво правя!

Едно е ясно, че всичко е минавало през машината за рязане. Убеден съм, защото металът се вкарва в производство на листове, от който се изрязва съответния профил, който след това се огъва и т.н...
Имаше две машини, които работеха нон-стоп.
Ще видя, какво мога да направя, и затова пиша тук.
Не се оправдавам, но сега убеждавам адвоката си. Луда работа  :smile1:
#21 | 13.12.2011, 18:04
Публикации: 1202 / 120
....... преднамерена отбрана/битката при Курск-най-голямото танково сражение в историята/, допускаш да се вклини, и после го хващаш....

Дорогой мой, война уже давно кончила, а прием твой на больших затрат основан - вот и резултат!
 :smile1: :P Извинявай за упражнението, но не се сдържах.
Сега на въпроса - ако си имал в договор или в длъжностна характеристика подписани от теб вменени и приети задължения да реализираш каквото и да било програмиране каузата ти е обречена. Вярно е, че мозъка не е струг да го включиш в 8 и изключиш в 17 часа, но интелектуалния труд ражда плодове, които както всички други продукти на труда са си собственост на работодателя. Западния свят отдавна е решил тоя проблем т.к. има компании, в които се прави само това - продукти на умствения труд. Дай им една тел и кламер няма да могат да сгънат, но печалбите са в милиони и разбира се за компанията, а "мозъците", освен че са на заплата нямат право да ползват нищо създадено от самите тях в рамките на този  трудов договор по друг повод освен в полза на компанията, за която са го произвели. 
Освен това искам да ти обърна внимание на факта, че си бутал в софтуера на чужда фирма и можеш да си навлечеш гнева им. По този повод и във връзка с тона ти ще те посъветвам, да приложиш тактиката "аберацио иктус": Отклони удара и цялата енергия, с която си се заредил към опит да си продадеш продукта на компанията доставила машините - бъди сигурен, че по добро възмездяване те очаква!!! :thumbup:
п.п: Извини что на "ты" мой боевой товарищь /аз съм виртуален пилот/ ...но явно и ти си от нашата категория - "ценни кадри", а не от другата "ценените кадри"...
#22 | 13.12.2011, 23:28
Публикации: 204 / 9
Дорогой мой, война уже давно кончила, а прием твой на больших затрат основан - вот и резултат!
 :smile1: :P Извинявай за упражнението, но не се сдържах.
Сега на въпроса - ако си имал в договор или в длъжностна характеристика подписани от теб вменени и приети задължения да реализираш каквото и да било програмиране каузата ти е обречена. Вярно е, че мозъка не е струг да го включиш в 8 и изключиш в 17 часа, но интелектуалния труд ражда плодове, които както всички други продукти на труда са си собственост на работодателя. Западния свят отдавна е решил тоя проблем т.к. има компании, в които се прави само това - продукти на умствения труд. Дай им една тел и кламер няма да могат да сгънат, но печалбите са в милиони и разбира се за компанията, а "мозъците", освен че са на заплата нямат право да ползват нищо създадено от самите тях в рамките на този  трудов договор по друг повод освен в полза на компанията, за която са го произвели. 
Освен това искам да ти обърна внимание на факта, че си бутал в софтуера на чужда фирма и можеш да си навлечеш гнева им. По този повод и във връзка с тона ти ще те посъветвам, да приложиш тактиката "аберацио иктус": Отклони удара и цялата енергия, с която си се заредил към опит да си продадеш продукта на компанията доставила машините - бъди сигурен, че по добро възмездяване те очаква!!! :thumbup:
п.п: Извини что на "ты" мой боевой товарищь /аз съм виртуален пилот/ ...но явно и ти си от нашата категория - "ценни кадри", а не от другата "ценените кадри"...
Понятно, товарищ! :smile1:...понятно  ::)
#23 | 14.12.2011, 00:27
Публикации: 204 / 9
Колко съм лош, нали? Поставям задачи на адвоката си, а той нещо започва да се огъва  ::)
Смятам, да се възползвам от хипотезата на чл.405а от КТ!
Като мога да докажа началото на възникване на необявеното трудово правоотношение/под формата на ТД за допълнителен труд/,въпреки че инспекцията на труда е сезирана, но са толкова мързеливи/има следи от този мързел  :P/

Чл. 405а. (Нов - ДВ, бр. 2 от 1996 г., изм. - ДВ, бр. 25 от 2001 г., в сила от 31.03.2001 г., изм. - ДВ, бр. 108 от 2008 г.) (1) Когато се установи, че работна сила се предоставя в нарушение на чл. 1, ал. 2, съществуването на трудовото правоотношение  се обявява с постановление, издадено от контролните органи на инспекцията по труда. В тези случаи съществуването на трудовото правоотношение може да се установява с всички доказателствени средства. В постановлението се определя началната дата на възникването на трудовото правоотношение.

Моля за вашето мнение.
#24 | 14.12.2011, 00:54
Публикации: 204 / 9
Ето сламка... ::)
#25 | 15.12.2011, 18:33
Публикации: 204 / 9
Нещо не е както казвате!
Работил сте толкова време по устно разпореждане, не сте получавал заплащане за този труд, изведнъж ведомостите "лъснали"!!!!!
Може устно да сте се договорили да работите безвъзмездно на работодателя :)


Налице е трудов спор по предоставяне на факти от трудово  правоотношение по чл.128а от КТ, както е налице на трудов спор, свързан с нереална проверка по чл.405а от КТ от контролните органи. И два мотива за спор са в контекста на чл.357 от КТ, като тук е засегната и Инспекция по труда-Хасково,че не се самосезирала, и не е издала постановление по чл.405а, ал.1 от КТ, и не е обявила "на светло" нарушения по чл.1, ал2 от КТ след като е упражняван труд или е престирана работна сила без сключен трудов договор.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група