Попълване на Табл.1 и 2-осигурителен доход

14.04.2016, 06:23 2123 1

14.04.2016, 06:23
Публикации: 27 / 1
Здравейте,
имам следния малко заплетен казус: Лице, което през 2015 има няколко вида доходи:
1. По трудов договор до края на август е осигурявано на максимума, но трудовото му възнаграждения е около 4000 лв/мес.
2. Това лица има действащо ЕТ, което не е земеделски производител, собственик е на ЕООД, и допълнително е земеделски производител като ф.л.
3. През август ЕТ прекратява дейност и това е декларирано с Окд5
4. От началото на септември / сред прекратяване на ТД/ се самоосигурява върху 420 лв.
Въпросът ми е: Тези 4000 лв. месечен доход по трудов договор ще се преизчислят ли на годишна база? Печалбата на ЕТ да я разпределя между 12-те месеца на годината или само за първите 8, когато ЕТ е имало дейност?
Мисля да попълня колона 3 за всеки месец за доходи по ТД, колона 4 за авансово осигуряване от септември 420 лв., колона 5.1 като разпределя печалбата на ЕТ / но не знам на кои месеци/, за дохода като ЗП не знам точно коя колона?..., но основният ми въпрос е, че така попълнена таблицата, ако попълня последната колона с максималния размер на осигурителния доход излиза, че евентуално ще се довнася осигурителни вноски само за последните 4 месеца и дори няма да внася, защото реално през последните месеци няма доходи нито по ТД , нито като ЕТ ?
Извинявам се, ако нещо не съм описала ясно, знам че е малко позаплетено.
Хубав ден на всички!
#1 | 14.04.2016, 06:31
Публикации: 27 / 1
Извинявам се, доходите като ЗП са от непреработена растителна и животинска продукция / мед/ и от субсидии, т.е. и двата вида доходи не подлежат и не определят окончателен размер на осигурителния доход. Така че този проблем отпада.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група