Съдружник в ООД на ДУК и на ТД едновременно

31.03.2017, 11:26 6068 12

31.03.2017, 11:26
Публикации: 71 / 2
Здравейте. Казусът е следният. Налага се да назнача единия от собствениците в ООД и като Управител, отделно и за друга длъжност. Да уточня, че в друга фирма АД вече има сключен основен ТД за тази длъжност и отделно там е в борда на директорите. Сега трябва да стане същото и в това ООД. Да сключим втори ТД за съответната длъжност /до колкото четох другия Управител ще се подпише в ТД, защото не може сам със себе си/ и отделно успоредно с това да изпълнява управленски функции. Като цяло не ми се занимава с ДУК, но не виждам друго вариант. Как ви се вижда идеята, има ли нещо което пропускам. Втори ТД /раб.време съобразено с основния му ТД/ и ДУК. А евентуално по ДУК- може ли да няма уговорено възнаграждение, защото същият получава дивиденти. Първия и втория ТД, взети заедно ще се осигурява върху максимума.
#1 | 31.03.2017, 11:31
Публикации: 27 / 6
Защо не оставите този управител - съдружник да се осигурява като СОЛ и да забравите за ДУ, ТД и т.н.?
#2 | 31.03.2017, 11:37
Публикации: 71 / 2
Не съм мислила върху това честно казано. Това, което ме притеснява е че може да се наложи да замести някои от работниците и да се включи в процеса на работа / а тя между другото е специфична и е първа категория/. За това ми се искаше да е официално възложено с ТД, осигуровки и т.н. Не знам като самоосигуряващо се лице дали има право да се включва в работния процес?
А какво ще кажете за втори вариант - ТД за съответната длъжност и отделно възлагане на управленски функции в Длъжностната характеристика. Естествено осигуряването пак ще е на макс.
#3 | 31.03.2017, 11:44
Публикации: 27 / 6
Като СОЛ може да върши всичко в собственото си дружество - да управлява, да мие чинии, да продава, да кара камион... Освен това може да не му се плаща за личния труд, а да кара само на дивиденти.
Е, не може да се осигурява за първа категория, но не мисля, че това е проблем.
Ако иска да има някакъв доход над минимума - може са си плаща личния труд и да се осигурява на по-висока сума.
#4 | 06.04.2017, 09:45
Публикации: 310 / 0
Здравейте, за да не отварям нова тема ще пиша тук. Управител на ООД с ДУК през 2016 за му изплатени дивиденти, начислен е данъка 5 %, внесен е и фирмата е подала съответно декларация по чл 55 и справка по чл 73 за 2016 год. Самото лице получило дивидента трябва ли да го отразява някъде в ГДД по чл 50 която подава защото същевременно работи и на друго място .Благодаря
#5 | 06.04.2017, 09:47
Публикации: 27 / 6
Дивидентът не се отразява в Д50
#6 | 06.04.2017, 09:52
Публикации: 310 / 0
Благодаря, бях го прочела някъде но не бях сигурна. Някои има ли мнение за назначаване по граждански договор за търговска помощ по чл 30-31 от Търговския закон. Управителя на фирмата има обект магазин, и иска да назначи лице да продава но тъй като лицето е на борсата с обезщетение иска да направи врътка. мислих мислих и това ми доиде на ум - ГД за търговска помощс възнаграждение под МРЗ и без да посочвам срок в договора. Моля за мнения.
#7 | 06.04.2017, 09:53
Публикации: 9297 / 1557
ГД с продавач? Забравете!
#8 | 06.04.2017, 13:32
Публикации: 310 / 0
Да  знам, но тя няма да е продавач а търговски помощник, в обекти на фирмата. Просто се опитвам да е по малко неправилно.
#9 | 06.04.2017, 14:39
Публикации: 9297 / 1557
"иска да назначи лице да продава" - аз го разбирам като провадач.
Всъщност няма значение как точно ще го наречете, ако дойдат от ИТ и го хванат зад щанда да подава стоката на клиент, да му взема пари и издава касова бележка, все ще го третират като ТД или прикрит ТД.
#10 | 19.10.2022, 16:40
Публикации: 1 / 0
Здравейте има следния казус управтел има две фирми на негово име едната е ЕООД, а другата е ЕТ в която се самоосигурява . Въпроса ми е следният може ли да му пусна ДУК във фирмата ЕООД и трябва ли да му прекратя самоосигуряването в ЕТ-то или мога да посоча, че е осиг. на максимален осигурителен доход и да му подавам декл.1 без стойности?
#11 | 19.10.2022, 16:46
Публикации: 9297 / 1557
може ли да му пусна ДУК във фирмата ЕООД - може. Ако собственика така реши.
трябва ли да му прекратя самоосигуряването в ЕТ-то - ако е спррял дейността си в ЕТ-то - да
или мога да посоча, че е осиг. на максимален осигурителен доход  - къде да го посочите?
да му подавам декл.1 без стойности - зависи за какви осигурителни рискове се самоосигурява. И не съвсем без стойности :) все нещо се пише в тези Д!
#12 | 20.10.2022, 10:22
Публикации: 2116 / 147
Здравейте има следния казус управтел има две фирми на негово име едната е ЕООД, а другата е ЕТ в която се самоосигурява . Въпроса ми е следният може ли да му пусна ДУК във фирмата ЕООД и трябва ли да му прекратя самоосигуряването в ЕТ-то или мога да посоча, че е осиг. на максимален осигурителен доход и да му подавам декл.1 без стойности?

1. Може да се пусне ДУК, щом иска. За какво му е, не се знае.
2. Не му прекратявате осигуряването като СОЛ, щом упражнява трудова дейност. Може да го преместите.
3. Ако се осигурява за ОЗМ, ще подавате като СОЛ.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група