Неподадена ГДД за няколко години

13.04.2017, 17:31 1917 1

13.04.2017, 17:31
Публикации: 1 / 0
Здравейте! Имам нужда от съвет и се надявам да го получа в този форум.
Ситуацията е следната: В момента съм назначена на трудов договор, като във същото време се занимавам и друга дейност във сферата на услугите. Така е обаче от 3-4 години.
Проблемът е, че не съм подавала данъчна декларация за този период. Сега осъзнавам грешката си и искам да се поправя. Също така има подаден сигнал при нои за тази допълнителна дейност или по-конкретно неиздадена касова бележка.
Въпросите ми са следните:
1. Проблем ли е това, че не съм издала касова бележка, при все че нямам фирма или не съм регистрирана като СОЛ поради факта че съм на трудов договор?
2. При евентуално прекратяване на трудовия договор, задължително ли е след това да се регистрирам като СОЛ или да открия фирма, или мога да описвам доходите си като един вид хонорар?
3. В ситуацията в която се намирам ( Неподадени данъчни декларации + сигнал за неиздадена касова бележка) какво да очаквам от данъчните?
4. Ако си платя глобата + всички данъци + лихвите за посочените 3-4 години ще бъда ли на чисто?

Моля Ви, за съвет. Знам, че сам съм се прецакал, но искам да се поправя и занапред да съм ок.
Благодаря предварително!
#1 | 13.04.2017, 19:54
Публикации: 332 / 38
Информацията, която сте дали е недостатъчна за да се даде каквото и да било мнение.
1.Каква дейност упражняване в сферата на услугите?
2.На какво основание гр договор или..?
3.Какви са клиентите ви ФЛ или фирми, как ви плащат, имате ли сключени договори с тях, издадени ли са ви сметки за изплатени суми през годините?
4. За какво и от кого е подаден сигнала за неиздадена касова бележка?
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група