Фира на царевичен силаж

19.12.2017, 14:09 2118 1

19.12.2017, 14:09
Публикации: 5 / 0
Деста търсих и изчетох по темата, но никъде не намирам това което ме интересува.Много ще съм ви благодарна ако се намери някои колега които да ми даде адекватен отговор. През 2016год. произведохме 320тона царевичен силаж, обработихме го както си пише по книгите и поставихме го в бетонова яма и го завихме с найлон. Започнахме да го продаваме през 2017год.. Общото количество продаден силаж е 210тона, оказа се че поради високото съдържание на влага над 65% реалното количество е 210тона, останалото е фира около 35-41%. Може ли някои да ми каже по какъв начин да изпиша тази фира, никъде не намерих нормативни документи за фири на царевичен силаж. Благодаря Ви много!!!
#1 | 22.12.2017, 13:01
Публикации: 306 / 36
В една статия бях чела, че ако не се изважда правилно силажа, загубите могат да стигнат до 15%. Пращам линк към нея.
http://www.naas.government.bg/bg/download?id=167

При вас фирата е много голяма. Всеки проверяващ би се усъмнил и може да я третира или като неотчетени продажби, или като липса, в следствие на неправилно съхранение и оттам да произтекат доста неприятни констатации.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група