Неподадено уведомление по чл.62 до 31.10.2017г

10.01.2018, 15:01 5677 17
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

10.01.2018, 15:01
Публикации: 10 / 0
Здравейте!
ЕТ има регистриран един ТД по чл.114 за работа на 2 часа от 2011г. Пропуснали са да подадат уведомление до 31.10.2017г. Сега искат лицето да мине на 8ч. раб.ден. За това е достатъчно само доп. споразумение и не е нужно сега да се подава уведомление. Въпросът ми е ако сега се пусне уведомлението за код по ЕКАТТЕ ще имат ли санкция?
#1 | 18.01.2018, 21:45
Публикации: 50 / 4
Vest ltd & TESM ltd..
Най правилният вариянт
Прекратявате договора на 2 часа и пускате уведомление за нов с ЕКАТТЕ  и на 8 часа-така според мен е редно, понеже основанието на договора , ще е друго а и тук вече ще се пише и в трудовата кнжка-осигурителен е = на трудов.

Първо пускате уведомление за сключен нов на 8 часа с ЕКАТТЕ после прекратявате този на 2 часа-да няма прекъсване в осигуряването-да се застъпват. Договора се прекратява-на 2-та часа за да  имате точно дефиниране на периоди -до еди коя си дата с УП на 2 часа, от еди коя си дата на пълно работно време 8 часа. А и за прекратен договор никой няма да ви дири сметка за ЕКАТТЕ.
#2 | 18.01.2018, 22:10
Публикации: 3266 / 453
Защо да е друго основанието? Договорът си е същият, само часовете са различни. Аз бих пуснал едно редовно ДС и уведомление за ДС, все едно, че има основание за Ув62, данните ще са същите, само ще има добавено ЕКАТТЕ.
#3 | 19.01.2018, 19:43
Публикации: 50 / 4
Vest ltd & TESM ltd..
Колега Бобо, мисля че сонованието на договора по чл 114 е едно а на 67,...68.. е друго

Защо трябва да е на 114 при пълно работно време?
Тук като се пусне по чл 67+70, ако до сега не е имал срок на изпитване  договора е чудесна възможност да се прецени работника дали ще се справя със задълженията си на пълен работен ден.Освен това с еподава в нап+Екатте -то както си е реално- а предният договор се прекратява. Никой прекратен договор няма да гледа дали е имал Екатте или е нямал..
#4 | 19.01.2018, 19:57
Публикации: 7220 / 1079
А защо по 114 не може да е на пълно работно време?
Какво общо имат тук чл.67, 68 и още по-малко - чл.70?
#5 | 19.01.2018, 20:23
Публикации: 50 / 4
Vest ltd & TESM ltd..
Може, но подайте уведомление по чл 62 за преминаване от 2 часа на 8 часа....
И как ще се оправдае подаването на уведомление по чл 62 с какво оправдание- освен с онова което иска да се скрие ЕКАТТЕ и не подадено уведомление в срок за ЕКАТТЕ?
или ще е под предтекст местене от едно работно място на друго с друго ЕКАТТЕ?
#6 | 19.01.2018, 20:27
Публикации: 7220 / 1079
Може, но подайте уведомление по чл 62 за преминаване от 2 часа на 8 часа....
Това като препоръка ли да го разбирам или като недоумение?

ПП Извиняван се, че Ви засичан по наколко теми, но мисля, че ще Ви е от полза.
#7 | 19.01.2018, 20:32
Публикации: 50 / 4
Vest ltd & TESM ltd..
И аз .. и аз се радвам, че ме засичате...
Като недоумение.
Човека пита как да маскира не подадено уведомление за ЕКАТТЕ... от там се тръгва...
след това сем казва, че лицето преминава от 2 часа на 8 часа и какво прави-пуска едно уведомление с ЕКАТТЕ договора си остава по чл 114 и голата истина лъсва..."Какво уведомява НАП с това уведомление-преминаването от 2 часа на 8 ли ?"
#8 | 19.01.2018, 21:02
Публикации: 3266 / 453
Това уведомяване, което предложих по-горе нищо ново не уведомява, понеже няма промени за уведомяване. Предложих го с идеята да се покрие грешката с неподаването на ЕКАТТЕ-то и новото уведомяване да изчисти нещата.

Системата на НАП засича ли дали с новото уведомяване се променя или не се променя съществуващите данни? Предложението ми може да проработи, ако не засича.

Още по-просто попитано - ако подам две съвсем еднакви Ув62 едно след друго системата ще го приеме ли второто и ще го обработи ли? Не съм пробвал, не знам, питам.

#9 | 19.01.2018, 21:17
Публикации: 50 / 4
Vest ltd & TESM ltd..
Ако са еднакви, ще приеме първото а второто ще върне с  основание за отхвърляне;

'Дублирани данни"

Имах много такива подадени и отхвърлени докато се науча..../подадени по два пъти по невнимание/..

Прав сте-но аз предлагам прекратяване и на ново регистриране на ТД на друг основание,като се съблюдава да няма прекъсване в стажа и осигуровките.
Идеята ми е, че след като по договора за 2 часа вече нещата са изтървани да се прекрати- на лицето се казва- сори брат/сестро, ама ще минаваш от 2 часа на 8 и трябва нов договор и да спрем стария-номера минава вярвай ми-хората не са запознати с ТРЗ материята...
Прекратява се страият договор за който няма подадено уведомление за ЕКАТТЕ
Подава се уведомление за новият, на избрано основание,  с  код по екатте, като за длъжността се включва и чл 70-по желание, все пак работника е работил до сега на 2 часа -на 8, не се знае дали ще се справи и на работодателя до кога ще му отърва това осигуряване на 8 часа- за да може да  го прекрати, ако реши/Работодателя/.
Следва издаване на образци УП за прекратеният договор на 2 часа по който осигурителният стаж не е равен на трудовият.
За прекратеният стар ТД на 2 часа-гаранция, никой ако дойде на проверка, няма да се заинтеренсува. Минавал съм проверка от НАП , ИТ-прекратени договори не са ми гледали-само действащи.
За това съветвам питащият тук да го прекрати........Малко трудоемко но избягва евентуална санкция, нали това е целта на занятието ?
#10 | 19.01.2018, 21:27
Публикации: 50 / 4
Vest ltd & TESM ltd..
Плюс това става въпрос за ЕТ с един работник- на бас , ако не му прекрати договора и не пусне нов,  а сам ДС в нап за ЕКАТТЕ,дали няма да го набарат, говорим за ЕТ едва ли това ЕТ има 500 служителя, че нещата да се разминат-да не се попадне на тоз служител и на това закъсняло уведомление? :wink1: :wink1: :wink1: :wink1:
#11 | 19.01.2018, 21:27
Публикации: 7220 / 1079
, като за длъжността се включва и чл 70-по желание, все пак работника е работил до сега на 2 часа -на 8, не се знае дали ще се справи и на работодателя до кога ще му отърва това осигуряване на 8 часа- за да може да  го прекрати, ако реши/Работодателя/.

Това е незаконно!!!! Не може да се прилага срок на изпитване на длъжност, която вече е заемана от работника при същия работодател!!! Независимо кога във времето, независимо на какво основание и независимо с какво работно време!
#12 | 19.01.2018, 21:28
Публикации: 3266 / 453
Може и да не приеме, не зная. Ако не приеме може пък да се "объркам" и да подам едно "грешно" Ув62 и след това да го поправя (чукнал съм код 1234-4567 вместо 1234-5678 и го поправям), тогава няма да има "дублиране на данни" :) Предполагам ще остане само последното?

Прекратяването на ТД може да доведе след себе си други последствия за работодателя, например плащане на обезщетение за неползвани отпуски и т.н. Пък и за прекратяването трябва да има някакви основания, не се знае братът/сестрата дали ще се съгласи на взаимно съгласие. Има и добре запознати с материята, я виж колко теми има за "правата ми" :)

Чл. 70 не може да се включи при назначаване втори път на същата длъжност.

УП-та за настоящо време вече не се издават, само за преди 2000 г.

#13 | 19.01.2018, 21:30
Публикации: 7220 / 1079
Плюс това става въпрос за ЕТ с един работник- на бас , ако не му прекрати договора и не пусне нов,  а сам ДС в нап за ЕКАТТЕ,дали няма да го набарат, говорим за ЕТ едва ли това ЕТ има 500 служителя, че нещата да се разминат-да не се попадне на тоз служител и на това закъсняло уведомление? :wink1: :wink1: :wink1: :wink1:
Вероятността да го "набарат" е нищожна.
Вероятността система да приеме подобно уведомление с код 2 е много голяма.
#14 | 19.01.2018, 22:13
Публикации: 50 / 4
Vest ltd & TESM ltd..
Говорим за евентуална проверка-то уведомлението, че ще мине ще мине, нозащо след 31.10 2017.
По горни данни  имаме 2 работника единият от които е СОЛ, и най вероятнои собственик и счетоводител, и той същият  вероятно е  питащият и се страхува да няма акт,
Понеже по щат са   той и другият за койтосе пита,  по  ТД  на 2 часа и глобата за не подадено в срок уведомление е непосилна за него при една евентуална проверка на въпросното ЕТ от ИТ, как си мислите -дали не могат да се проверят  договорите и да прегледат уведомленията на този с ТД /1 с ТД и 1 Сол/ иако го набарат, какво има ли нужните пари съответнто ЕТ????? Колега или колежке ХХХХХ Вие сте корифей в материята -вие казвате.
#15 | 19.01.2018, 22:19
Публикации: 50 / 4
Vest ltd & TESM ltd..
Не се заяждам, Вие се поставете в ролята на проверяващ на съответното ЕТ?
Виждал съм ЕТ с двама/трима работника с по 15 бона актове за неподадени в срок уведомления...от ИТ... и висят като мърсоли пред ИТ... и адвокатски кантори и обжалват актове....
С двама човека фирма  при една проверка всичко лъсва за минути, то реално няма какво да и се гледа ...
Въпроса е не да се спами темата на питащият а да му се даде насока.

СПИРАМ ДА ПИША И ВЗЕМАМ ВАШЕТО МНЕНИЕ ЗА МЕРОДАВНО-ПИТАЩИЯТ ДА СИ ПУСКА УВЕДОМЛЕНИЕ В НАП ЗА ЕКАТТЕ ДОРИ И ЗАКЪСНЯЛО И ТОВА Е>>> КАКВОТО СТАНЕ СТАНЕ> ПРИ ЕВЕНТУАЛНА ПРОВЕРКА>>>>
#16 | 19.01.2018, 22:25
Публикации: 50 / 4
Vest ltd & TESM ltd..
Колега Бобо, какво му е на прекратяване и назначаване на нов договор , а може и длъьността да се смени -класификатор голям, прицелваш се в сходна длъжност със сходен МОД  и си ти- с нов договор + чл 70.
За законноста колега/колежка ХХХХ -айде да не си ги говорим тук...
То е незаконно и полицай да крадът бензин от патрулки но го правят...
#17 | 19.01.2018, 23:49
Публикации: 50 / 4
Vest ltd & TESM ltd..
"Това е незаконно!!!! Не може да се прилага срок на изпитване на длъжност, която вече е заемана от работника при същия работодател!!! Независимо кога във времето, независимо на какво основание и независимо с какво работно време!"

за това колегата/колежката ХХХХ е прав/права, поувлякъл съм се -моя грешка.

Ако се смени длъжността може, но длъжност с различна длъжностна характеристика и длъжностни функциии-имаше едно писмо на МТСП мисля с подобен казус... Тук наистина ХХХХХ е прав/права-не знам дали е М или Ж
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
за 9.89 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове