Обещетение 90% от брутното при съкращение по чл. 331 ?

03.05.2018, 17:31 1105 6
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

03.05.2018, 17:31
Публикации: 18 / 0
Здравете !
Моя позната я съкратиха по чл. 331 и днес при консултация в счетоводна къща са й казали, че ще има право на обещетение за 4 месеца върху 90% от брутното възнагрждение. Аз не помня да съм срещала такова нещо когато съм чела, но може и да не помня правилно. Правилно ли са я консултирали ?
#1 | 03.05.2018, 17:33
Публикации: 6959 / 1021
Освен да са имали предвид нетния размер на обезщетението. След приспадане на данъка
#2 | 03.05.2018, 17:34
Публикации: 239 / 23
Може би са ѝ казали 60 %, но тя да е завъртяла цифричката :D
Това е обезщетението от Бюрото по труда, предполагам - щом е 331 .... и 4 месеца .... и 90/60 % :D
#3 | 03.05.2018, 17:39
Публикации: 18 / 0
Нямам идея какво са имали впредвид. Аз мисля че ще има право само на минималното обещетение за 4 месеца. Не е ползвала борса до сега никога. Във фирмата в която беше, работи 9 години без прекъсване.
#4 | 03.05.2018, 17:49
Публикации: 18 / 0
Мисля че добавиха от 1-ви Януари чл. 331 към членовете цитирани в чл. 54 относно минималното обещетение.
#5 | 03.05.2018, 17:49
Публикации: 9364 / 1591
Аз мисля че ще има право само на минималното обещетение за 4 месеца.

Така ще е - от 01.01.2018 - чл.54б ал.3 КСО .
#6 | 04.05.2018, 09:10
Публикации: 18 / 0
Благодаря на всички който се включиха.

Желая Ви лек и успешен ден !
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
За 7,99 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове