Закупуване на земеделска земя

09.08.2018, 18:46 1328 1
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

09.08.2018, 18:46
Публикации: 5 / 0
ООД през 2016 година закупува земеделска земя от физическо лице на основание договор и превежда сумата по банков път. Същата е декларирана в справка по чл.73 за 2016 година. Необходимо ли е издаване на служебна бележка по чл.45 ал.4 на физическото лице?
Благодаря Ви за отговора
#1 | 10.08.2018, 09:56
Публикации: 6365 / 1054
Здравейте,
Няма основание за издаване на такава бележка.
По чл. 45, ал. 4 се издава служебна бележка за изплатен доход и удържан авансов данък по чл. 43 и чл. 44 за доходи по чл. 29 /стопанска дейност/ и чл. 31 /отдаване под наем на имущество/.
В случая, предприятието, платец на дохода, няма задължение по ЗДДФЛ да удържа авансово данък.
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
за 9.89 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
<b style=
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група