Дофактуриране на АКТ 16 Суперфиция

18.04.2019, 10:54 1039 1

18.04.2019, 10:54
Публикации: 30 / 0
Здравейте, ние сме учредители на право на строеж срещу задължение строителя да построи сградата и да ни обезщети с апартаманенти. Издадена ни е фактура в датата на суперфицията. На АКТ 16, строителя ни доиздава фактура за 25 000 лева. Трябва ли да я плащаме? Нали презумцията е, че това е бартер и замяната става още в началото.
#1 | 18.04.2019, 15:42
Публикации: 6362 / 1061
Здравейте,
Този въпрос няма счетоводен характер, а е от правно естество.
Но в практиката най-често се налага доплащане, защото разходите за строителството не могат да се прецизират преди завършването, понякога има изменения в първоначалния план по желание на купувача на апартаментите и други обстоятелства.
Най-често има допълнително анекси към първоначалния договор и приобретателят на апартаментите си вади нов НА, въпреки, че договорът за отстъпване право на строеж играе ролята на НА за собственост върху построените жилища.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 9.89 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Грешна ОКд-5 от vital-bg
Днес в 10:37 10

Запор при възстановен данък от Evelina64
Вчера в 19:40 198 7

ДУК и трудов договор от tzvetinai
Вчера в 19:38 270 2

Данък върху лихва от sstasii
Вчера в 18:42 67

Данъчно облекчение за деца от marpan_64
Вчера в 17:10 1204 10

Продажба и бракуване на компютри от ХХХХХ
Вчера в 17:04 88 2

Бартер от tihomir.petrov
Вчера в 11:04 220 2

ГДД по чл.50 от iveliin
Вчера в 10:56 934 7

Графици СИРВ от Janѐ
Вчера в 09:05 176 1
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група