Стока от България до страна в Европа за клиент от трета страна

21.07.2020, 10:53 1589 3

21.07.2020, 10:53
Публикации: 932 / 28
Имаме следния случай Наш клиент от Дубай иска да му изпратим стока ,която да се достави до Италия .Стоката няма да напуска Италия  ,Дубаеца ще я продаде на Италианци.... Искат да им издадем фактура в която купувач да е Дубайската фирма а получател Италианска с валиден номер .Стоката ще се плаща от Дубайската ....Ако Дубаеца няма регистрация в Италия аз не виждам как може да се случи това ,ако разбира се нещо не пропускам затова ,ако някой може да помогне ще съм благодарен .......
#1 | 21.07.2020, 14:23
Публикации: 11960 / 2183
 Искат да им издадем фактура в която купувач да е Дубайската фирма а получател Италианска с валиден номер .

Какъв е точно въпроса ? Издавате си фактурата на фирмата от Дубай с всички необходими реквизити. На получател вписвате лицето, приело стоката  - евентуално като представител на Италианската фирма в пояснение. Правите си един протокол с Дубайската фирма като основание да предадете стоката в Италия.
#2 | 21.07.2020, 14:47
Публикации: 932 / 28
За да е ВОД според мен трябва купувача да е италианската фирма ,която е с валиден ддс номер а не дубайската фирма .  Стоката ще се транспортира до Италия,ще имаме транспорт и потвърждение но, ако за купувач е писана дубайската фирма  не виждам как ще имаме ВОД. Това не е и тристранна операция .Може и да греша но как ще пишем фактура на фирма от трета страна  и няма да минем митница . 
Освен както казвате да имаме протокол с дубайците,че стоката ще е доставена в Итали ,на италианска фирма а дубайският клиент ще я плати ....нещо такова
#3 | 21.07.2020, 16:07
Публикации: 11960 / 2183
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група