Стока от Китай през склад в Германия

11.06.2021, 11:11 2082 2

11.06.2021, 11:11
Публикации: 22 / 1
Здравейте,
Дружество закупува стока от Китай, която е освободена в Германия. Китайците уреждат митническите подробнисти -мито -ддс. Имам само получен инвой от Китай.
След като дружеството е направило внос на стока от Китай и ДДС не е начислено и платено в Германия, как следва да се начисли? Мисля си за протокол за ВОП с ДДС номера на фирмата купувач?!
Ако представителят пред немската митница не извършва вноса на стоките за сметка на дружеството, същото попада ли в хипотезата на чл.13, ал. 6 от закона и налице ли е ВОП по смисъла на същата разпоредба?
#1 | 11.06.2021, 12:45
Публикации: 1 / 0
Здравейте,аз имам същия случай,само че стоката влиза през Холандия. И при нас Доставчика оформя освобождаването на стоката без да упулномощаваме някой.От НАП ми отговориха,че не се съставя протокол, и фактурата се отчита  в дневниците без право на данъчен кредит.
 Не можах да разбера защо в единия случай се приравнява на ВОП а в другия случай не.
#2 | 11.06.2021, 14:41
Публикации: 22 / 1
Ами има едно условие, на което не отговаряме - "транспортът е от или за сметка на лицето".

Вижте това писмо 3_2371/19.08.2010 г.

Но аз по-скоро се надявах на практически опит от колеги, които са отиграли ситуацията. :blink:
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група