Фирмата не знаела, че като има има КА и трябва касова книга и кой е виновен????

16.03.2022, 11:46 851 3

16.03.2022, 11:46
Публикации: 5 / 1
Здравйте,
днес получих следния въпрос от клиент, който вече работи 1 година.
Дейността е и търговска, с не големи обороти, разплащанията са с касов апрат. Всеки месец ми изпращат месечен отчет.
И днес ми се обаждат и ме питат и " ние трябва ли да имаме касова книг", аз с недоумение отговорих "Да, разбира се. Вие не знаете ли?........ами НЕ, НИКОЙ НЕ ИМ БИЛ КАЗАЛ!!!!!!! и днес случайно разбрали. А някои дневни отчети хвърляли??!!!
Споед тях разбира се счетоводителят трябвало да им каже,  а дали е така!!!!?????
Кай според вас ее виновният? :wink1:
#1 | 16.03.2022, 11:55
Публикации: 668 / 83
Според мен, човек хванал се с търговия - тярбва да си познава нормативните актове. За това се наема упрвател на обект. Счетоводителя си отразява приходите по касовия апарат.
Ако работи с химикали и няма предпазно облекло, пак ли ние сме му виновни?
А какъв тип договор е сключен между счетоводителя и търговеца, няма как да знаем и там може да е вменена подобна консултантска услуга или задължение.
Иначе не е задължително да има касова книга, но трябва да си събират дневните и други отчети.
#2 | 16.03.2022, 14:22
Публикации: 4367 / 719
Според мен, човек хванал се с търговия - тярбва да си познава нормативните актове. За това се наема упрвател на обект. Счетоводителя си отразява приходите по касовия апарат.
Ако работи с химикали и няма предпазно облекло, пак ли ние сме му виновни?
А какъв тип договор е сключен между счетоводителя и търговеца, няма как да знаем и там може да е вменена подобна консултантска услуга или задължение.
Иначе не е задължително да има касова книга, но трябва да си събират дневните и други отчети.
Напълно съгласен.
#3 | 17.03.2022, 08:38
Публикации: 540 / 74
Здравйте,
днес получих следния въпрос от клиент, който вече работи 1 година.
Дейността е и търговска, с не големи обороти, разплащанията са с касов апрат. Всеки месец ми изпращат месечен отчет.
И днес ми се обаждат и ме питат и " ние трябва ли да имаме касова книг", аз с недоумение отговорих "Да, разбира се. Вие не знаете ли?........ами НЕ, НИКОЙ НЕ ИМ БИЛ КАЗАЛ!!!!!!! и днес случайно разбрали. А някои дневни отчети хвърляли??!!!
Споед тях разбира се счетоводителят трябвало да им каже,  а дали е така!!!!?????
Кай според вас ее виновният? :wink1:
Виновен няма.
Касова книга не е задължително да има, но е задължително да се пазят дневните и месечните отчети от КА.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група