Прихващане на фактури с Glovo

11.04.2022, 15:59 1790 4

11.04.2022, 15:59
Публикации: 2 / 0
Здравейте, колеги. От скоро работим с Glovo. Те не искат да издаваме фактури за продажба, поради което отчитаме продажбите с отчет продажби на общ клиент. В същото време Glovo ни издават фактури за услуги и с тях пращат протокол за прихващане. Аз няма как да осчетоводя прихващането 401/411 , защото Glovo не ми е клиент.
Вие имате ли такъв проблем. Как работите с Glovo?
Ще съм благодарна на всеки, който се включи.
#1 | 11.04.2022, 16:23
Публикации: 668 / 83
А парите за общ клиент от кой ги получавате. За мен прихващане с глово ми е ок. Все едно са банка и минават през тях парите. А и вероятно имате договор в който ги пише тези неща.
#2 | 11.04.2022, 16:40
Публикации: 2 / 0
Парите по банка ги получаваме от Глово, но ги давам на общ клиент.
#3 | 11.04.2022, 17:17
Публикации: 2966 / 392
Разбира се, че ще ги давате на общ клиент/население и т.н.. Вие ползвате услугите на Глобо, за което той ви издава фактура, удържа си възнаграждението от събраните пари от вашите клиенти и останалото го превежда към вас.
Клиентите са физически/евентуално юридически лица, Глобо е платформа, а не е клиент.
#4 | 17.01.2023, 18:36
Публикации: 3 / 0
Предстои ми сключване на договор с Глово. Какви счетоводни операции се извършват. Когато вземат стоката от магазина ми, трябвало да чукна касова бележка за стоката и доставката и да я предам на куриера. Какво следва? Не им разбрах обясненията, особено счетоводната част. Благодаря предварително.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група