Кое УП?

04.06.2012, 12:50 6877 8

04.06.2012, 12:50
МамаБожка
Имам работник напуснал по взаимно съгласие. От Бюрото по труда искат УП /не е уточнен вида/. Аз кое УП да изготвя сега?
#1 | 04.06.2012, 12:52
Публикации: 28 / 0
Аз кое УП да изготвя сега?
3
#2 | 04.06.2012, 13:01
Публикации: 1202 / 120
Винаги съм се чудел кой документ регламентира, че удостоверение за ос.доход при напускане трябва да бъде точно макета УП-3, който е за пенсиониране, а не просто компютърна извадка, която може да направи всеки продукт обработващ заплати.
Та по темата - да не би да му искат дохода за да определят обезщетение, ако има право на такова.  :hmmm:
#3 | 04.06.2012, 13:05
МамаБожка
premier7008, от около 3-4 години не съм имала вземане даване с Бюрото по труда в този вид и съвсем съм опущила козите :blush: Не би ли трябвало да е с обезщетение, ако е съкратен? Защото моя работник, както споменах по-горе е напуснал по взаимно съгласие от фирмата.
#4 | 04.06.2012, 13:11
Публикации: 18 / 0
Искат УП-3, ако е работил по-малко от 8ч. или липса на текст "Осигурителният стаж е равен на зечетения трудов" в трудовата книжка
#5 | 04.06.2012, 13:23
Публикации: 530 / 19
До колкото знам, от БТ не искат нищо, но от НОИ искат УП-3. Независимо, че го няма в списъка с изискуемите документи, независико дали си работил 8, 4,2 часа го искат да го видят. А заповедта за освобождаване взимат Оригинала. Ксерокопието за напусналия си остава /ако си е извадил/.
#6 | 04.06.2012, 13:25
Публикации: 1202 / 120
premier7008, от около 3-4 години не съм имала вземане даване с Бюрото по труда в този вид и съвсем съм опущила козите :blush: Не би ли трябвало да е с обезщетение, ако е съкратен? Защото моя работник, както споменах по-горе е напуснал по взаимно съгласие от фирмата.
Абе то и аз не съм се заседял при тях, но от практиката гледам, че по 4 м. плащат при определени условия. А иначе са запетайкаджии и там. Когато нямаше алинеи в чл. 325 на КТ бяха разкарали една жена за да си нанеса поправка в ТК т.к бях по инерция вписал чл.325, ал.(1), т.1., а друг път не приеха закръгляне на 30 дни при изчисляване на стажа и като попитах има ли документ че се работи с 31 дни ми отговориха че броят при тях годините после пълните месеци и накрая дните в непълните и така им излезе конкретната сметка, но пак не можаха да ми кажат ако сбора от дните бе 37 колко ще трябва да се запишат 7 или 6...... те такиви работи....
#7 | 04.06.2012, 13:29
Публикации: 530 / 19
Мадам Божка, ако има достатъчно стаж и последните 3 години не е получавало лицето обезщетение има право на 4 месеца да получава минимално обезщетение.
Най-добре му изготви УП-2, УП-3, Сл. бележка за дохода и му ги дай на лицето, независимо, че не ти ги е поискало. При нас е такава практиката. Идва да си получи ТК и си получава всички удостоверения с изх. номер. Защото ако знаеш какви въртели могат да ти създадат...че не си им ги издала, че не си писала едно, а друго в тях....  а когато си имаш екземплярче с дата на него и подпис на лицето, да ходи да се оплаква ако ще и на арменския поп.
#8 | 04.06.2012, 13:52
МамаБожка
Последния, на който направих такова нещо, му върнаха хартишляка без да го погледнат с думите: аааааа, ние си гледаме кое как от ПР, счетоводителите много грешки правят, а  в ПР е най-вярно било…/ уж де/
То верно, хартишляка беше за пенсия по болест, ама го накараха човечеца да подпише една декларация, че е съгласен данните му да се извлекат от ПР… и човека разписал, да да иде...
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група